Kiedy przetarg na remont dworca w Raciborzu?

Pierwsza wizualizacja dworca PKP w Raciborzu
Pierwsza wizualizacja dworca PKP w Raciborzu

Według pierwotnych planów, przetarg na modernizacje dworca kolejowego w Raciborzu miał zostać ogłoszony w drugim kwartale 2016 roku. Mamy już końcówkę sierpnia, a przetargu ani widu, ani słychu. Postanowiliśmy sprawdzić na jakim etapie znajdują się plany PKP S.A. i dlaczego nie wszystko idzie zgodnie z planem. 


W połowie kwietnia, na łamach naszego portalu informowaliśmy, że postępowanie przetargowe na modernizację dworca kolejowego w Raciborzu ogłoszone zostanie do końca czerwca br. Tak się jednak nie stało, dlaczego?

W związku z prośbą Prezydenta Miasta, w maju br. zostały przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące planowanej inwestycji na dworcu w Raciborzu. Na podstawie otrzymanych wówczas uwag, opracowujemy aktualizację koncepcji przebudowy obiektu. Jednocześnie PKP S.A. opracowuje dokument określający zasady oraz priorytety realizacji zadań inwestycyjnych w latach 2016-2023. W związku z powyższym weryfikowane są również harmonogramy rozpoczętych wcześniej zadań inwestycyjnych – wyjaśnia Maciej Bułtowicz, z zespołu prasowego PKP S.A.

O przebiegu i ustaleniach wynikających z pierwszych konsultacji pisaliśmy TUTAJ. Kiedy zatem możemy spodziewać się ogłoszenia przetargu na modernizację dworca PKP w Raciborzu?

Po ukończeniu prac nad dokumentem określone zostaną terminy realizacji poszczególnych etapów także dla inwestycji „Przebudowa dworca kolejowego Racibórz”. Chcielibyśmy jednocześnie podkreślić, że obecnie prowadzimy również rozmowy z zarządcą infrastruktury, spółką PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w celu uzgodnienia zakresu współpracy przy modernizacji tamtejszej stacji kolejowej – dodaje Maciej Bułtowicz.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *