Dartem ze Zwardonia do Lublina?

P1030140

Czy wraz z nowym rozkładem jazdy 2016/2017 nasz region zyska kolejne połączenie ze stolicą kraju i Lublinem? Jak można wyczytać na niektórych lokalnych forach internetowych, być może od 11 grudnia PKP Intercity uruchomi weekendowe połączenie Zwardoń – Żywiec – Bielsko-Biała – Katowice – Warszawa – Lublin.


Według wstępnych i niepotwierdzonych informacji, pociąg PKP Intercity ze Zwardonia do Lublina, przez Bielsko-Białą, Katowice i Warszawę kursować miałby od 11 grudnia w soboty i niedziele. Co ciekawe, połączenie miałoby być obsługiwane jednostkami PESADart. Przedstawiciele PKP Intercity nie chcieli potwierdzić powyższych informacji.

Cały czas pracujemy nad rozkładem jazdy PKP Intercity na sezon 2016/17. Jego ostateczny kształt będzie znany jesienią – poinformowało nas biuro prasowe PKP Intercity.

Pozostaje nam zatem czekać na oficjalne wieści ze strony narodowego przewoźnika.

5 komentarzy

  1. Wczoraj jechałem z Katowic do Gliwic Flirtem a z Gliwic do Katowic Elfem.
    Odniosłem wrażenie, że Elf jechał płynniej i mniej trząsł.

  2. Do do Flirta to było założenie, aby IC Górnik kursował w rozkładzie jazdy 2016/2017 w relacji Łódź Fabryczna – Bielsko Biała Główna.

  3. Moim zdaniem jeżeli już to ten IC z Wawy powinien ruszać o północy by być ok 6 na Żywiecczyźnie, bo jak taki turysta trafia po południu w góry to co on tam może obejść/ wejść ? Na samą Raczę trzeba pół dnia, nie wspomnę o Romance/ Rysiance…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *