Pociąg do Podróżowania – miejsca gry #3

Punkt kontrolny

Pierwsza wzmianka o tym miejscu pochodzi z 1108 roku. Odbity z rąk Morawian przez wojska księcia Bolesława Krzywoustego. Stał się siedzibą polskiego kasztelana, a w II połowie XII wieku dworu Mieszka I. Gdzie dzisiaj zaprowadziła nas gra terenowa?


Już w Kronikach Galla Anonima możemy przeczytać o tym miejscu. Zamek Piastowski w Raciborza, bo o nim mowa wraz z kaplicą zamkową, browarem i parkiem może być interesującym celem podróży każdego podróżnika. Położony nieopodal rzeki Odry wzdłuż której ciągnie się park zamkowy jest miejscem nie tylko do zwiedzania, ale również rekreacji i wypoczynku. Zamek Piastowski oprócz oprowadzania po kaplicy zamkowej i samych pomieszczeniach oferuje wystawy stałe i tymczasowe. Plac zamkowy jest miejscem gdzie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturowe. Nie bez powodu wspominamy dzisiaj Zamek Piastowski w Raciborzu. Opiekę nad obiektem sprawuje sponsor nagród w grze terenowej Pociąg do Podróżowania, Starostwo Powiatowe w Raciborzu. To dzięki nim macie szanse wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

 

NAGRODY

Uczestnicy gry mają szanse wygrać:
1 miejsce – do wyboru jeden spośród dwóch rowerów marki ROMET; miejski SONATA albo górski RAMBLER 26 2 (dostarczone przez sklep rowerowy ROWERUS w Pszczynie)
2 miejsce – Aparat cyfrowy Nikon COOLPIX A100
3 miejsce – Lornetka Olympus DPS I 7×35

Nagrody ufundowało dla Was Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

wykaz nagród

sponsorzy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *