Pociągi znów jeżdżą po CMK

csm_CMK3_9a67bafb04Sprawne podróże Centralną Magistralą Kolejową z Warszawy do Katowic, Krakowa i Wrocławia zapewni nowa infrastruktura na posterunku Biała Rawska. Dzięki inwestycji wartej 18 mln zł kolejny odcinek tej ważnej magistrali został przystosowany do prędkości 200 km/h.


Wszystko za sprawą przebudowy posterunku odgałęźnego Biała Rawska. Wymienione zostały 4 rozjazdy, tory i sieć trakcyjna. Zrobione zostały przyłączenia urządzeń sterowania ruchem kolejowym do budynku nowej nastawni. Prace wykonane zostały w innowacyjny sposób. Rozjazdy przyjechały nie w częściach lecz kompletne, w specjalnych blokach, po czym zostały zamontowane w torach.

Dzięki zastosowanej technice robót, zmiany w kursowaniu pociągów na CMK zostały ograniczone do sześciu dni, zamiast dwóch tygodni w przypadku stosowania metod tradycyjnych.

Zespół inwestora i wykonawcy, firmy PORR, pracował 24 godziny na dobę. Roboty zostały wykonane sprawnie i zgodnie z planem pociągi wróciły na linię – powiedziała Sławomira Wierzchowska, z-ca dyrektora w Centrum Realizacji Inwestycji PLK.

Oznacza to, że najszybsze pociągi z naszego województwa w kierunku Warszawy i Trójmiasta wróciły na swoją tradycyjną trasę i jak udało się nam ustalić kursują bez większych utrudnień.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *