Solarisy dla Jaworzna

Fot. PKM Jaworzno
Fot. PKM Jaworzno

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie rozstrzygnęło przetarg na dostawę szesnastu nowoczesnych autobusów elektrycznych, który jest prowadzony pn.: „Zakup elektrycznego taboru autobusowego w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Jaworznie”. Nowe pojazdy dostarczy Solaris Bus & Coach. 


Bardzo długo, bo ponad dwa miesiące przyszło nam czekać na rozstrzygnięcie przetargu ogłoszonego przez PKM Jaworzno. Wczoraj przedstawiciele z Jaworzna poinformowali o wyborze najkorzystniejszej oferty.

Zaskoczenia nie było – wygrał Solaris, ponieważ firma z Bolechowa jako jedyna złożyła ofertę w tym postępowaniu. Oferta polskiego producenta autobusów zdobyła maksymalną ilość punktów:

  • cena – 85 punktów,
  • okres gwarancji – 15 punktów.

Przypomnijmy, przetarg dotyczy zakupu 16 nowych, niskopodłogowych autobusów elektryczny. Postępowanie zostało podzielone na trzy zadania:

  1. Zadanie nr 1 – obejmujące dostawy 3 sztuk autobusów z napędem elektrycznym długości całkowitej zawierającej się w przedziale od 11,8 metra do 12,15 metra,
  2. Zadanie nr 2 – obejmujące dostawy 4 sztuk autobusów z napędem elektrycznym, o długości całkowitej zawierającej się w przedziale od 8 metrów do 10 metrów,
  3. Zadanie nr 3 – obejmujące sukcesywne dostawy 9 sztuk autobusów z napędem elektrycznym o długości całkowitej zawierającej się w przedziale od 17,5 metra do 18,75 metra.

PKM Jaworzno jest również w trakcie podstępowania na dostawę sześciu niskowejściowych elektrobusów klasy maxi z szybko wymiennymi bateriami. Jednak na jego rozstrzygnięcie przyjdzie nam poczekać przynajmniej do 31 sierpnia, ponieważ zamawiający kolejny raz wydłużył termin składania ofert.

One comment

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *