Solarisy dla Jaworzna

Fot. PKM Jaworzno
Fot. PKM Jaworzno

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie rozstrzygnęło przetarg na dostawę szesnastu nowoczesnych autobusów elektrycznych, który jest prowadzony pn.: „Zakup elektrycznego taboru autobusowego w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Jaworznie”. Nowe pojazdy dostarczy Solaris Bus & Coach. 


Bardzo długo, bo ponad dwa miesiące przyszło nam czekać na rozstrzygnięcie przetargu ogłoszonego przez PKM Jaworzno. Wczoraj przedstawiciele z Jaworzna poinformowali o wyborze najkorzystniejszej oferty.

Zaskoczenia nie było – wygrał Solaris, ponieważ firma z Bolechowa jako jedyna złożyła ofertę w tym postępowaniu. Oferta polskiego producenta autobusów zdobyła maksymalną ilość punktów:

  • cena – 85 punktów,
  • okres gwarancji – 15 punktów.

Przypomnijmy, przetarg dotyczy zakupu 16 nowych, niskopodłogowych autobusów elektryczny. Postępowanie zostało podzielone na trzy zadania:

  1. Zadanie nr 1 – obejmujące dostawy 3 sztuk autobusów z napędem elektrycznym długości całkowitej zawierającej się w przedziale od 11,8 metra do 12,15 metra,
  2. Zadanie nr 2 – obejmujące dostawy 4 sztuk autobusów z napędem elektrycznym, o długości całkowitej zawierającej się w przedziale od 8 metrów do 10 metrów,
  3. Zadanie nr 3 – obejmujące sukcesywne dostawy 9 sztuk autobusów z napędem elektrycznym o długości całkowitej zawierającej się w przedziale od 17,5 metra do 18,75 metra.

PKM Jaworzno jest również w trakcie podstępowania na dostawę sześciu niskowejściowych elektrobusów klasy maxi z szybko wymiennymi bateriami. Jednak na jego rozstrzygnięcie przyjdzie nam poczekać przynajmniej do 31 sierpnia, ponieważ zamawiający kolejny raz wydłużył termin składania ofert.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *