Pierwszy opolski Impuls już jeździ

Fot. UMWO
Fot. UMWO

W czwartek, 4 sierpnia 2016 roku pierwsi pasażerowie, wsiadający do swojego porannego pociągu do pracy na trasie Kędzierzyn-Koźle – Wrocław, zastali na dworcu niespodziankę – zamiast dotychczasowego składu na peron wjechał jeszcze pachnący nowością Impuls.


Punktualnie o ósmej rano wyjechał z dworca w Kędzierzynie-Koźlu w swój pierwszy kurs z pasażerami. Niespodzianką dla pasażerów był nie tylko pociąg, ale i głos, który ich w pociągu przywitał.

Dzień dobry państwu, nazywam się Andrzej Buła, jestem marszałkiem województwa i wraz z państwem wybrałem się w pierwszą podróż naszym regionalnym „pendolino”. Ten pociąg zostanie już z wami na co dzień i mam nadzieję, że będzie dobrze służył – przywitał pierwszych podróżnych marszałek Andrzej Buła.

Marszałek, który wraz z Szymonem Ogłazą, członkiem zarządu województwa, towarzyszył podróżnym aż do Brzegu, rozmawiał z pasażerami i pytał o pierwsze wrażenia. Podróżni podkreślali wygodę, brak hałasu, zupełnie inny komfort jazdy. Marszałek zaś wyrażał nadzieję, że kolejne takie pociągi na naszych torach wpłyną na większą liczbę pasażerów przewozów regionalnych. Szymon Ogłaza podkreśla, że Impulsy to najnowocześniejsze pociągi tego typu w Europie. – Są nie tylko komfortowe, ale przede wszystkim bezpieczne – mówi. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że około 90% części tego pociągu to od początku do końca polska produkcja. Jeden skład – taki, jak wyjechał na opolskie tory – kosztuje około 13 mln zł.

Na razie Impuls jeździe jeszcze „nieoficjalnie”, bo to jazdy testowe, przed oficjalnym oddaniem pociągu przez producenta – potrwają do 19 sierpnia. Już 26 sierpnia producent pociągu uroczyście przekaże nowy pociąg władzom regionu. Wtedy mieszkańcy będą się mogli przejechać specjalnym pociągiem na trasie Opole – Brzeg – Opole.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *