Centrum gotowe w środę

P1020447Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z zakończeniem budowy centrum przesiadkowego w Chorzowie oraz budową ronda przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Moniuszki od najbliższej środy, 10 sierpnia, wprowadzona zostanie docelowa obsługa tamtejszego centrum przesiadkowego, czyli przystanku „Chorzów Rynek”.


Dla linii autobusowych nr: 48, 74, 139, 144, 663, 974, 998 oraz wariantowych kursów linii autobusowej nr 6, dokonujących przejazdu w kierunku estakady i Chorzowa Batorego, wprowadza się obsługę przystanku „Chorzów Rynek” – stanowisko nr 3, zlokalizowane przy centrum przesiadkowym. Tym samym, autobusy tych linii skierują się ulicami: Kościuszki, przejazd przez nowe rondo, Moniuszki, aż do Katowickiej. Alternatywną trasą przejazdu dla linii nr 6 i 998 będzie przejazd ul. Katowicką (czyli przez estakadę), a następnie zjazd do centrum przesiadkowego.

Docelowy układ komunikacyjny dla nowego centrum przesiadkowego zakłada: wprowadzenie preferencji dla komunikacji publicznej, która zakłada możliwość przejazdu ul. Katowicką na odcinku od skrzyżowania z ul. Moniuszki do skrzyżowania z ul. Kościuszki wyłącznie dla komunikacji publicznej,likwidację przystanku autobusowego „Chorzów Plac Hutników” (w obu kierunkach), obecnie realizowane podczas tymczasowych organizacji przejazdów, likwidację tymczasowego przystanku autobusowego „Chorzów Rynek”, który do niedawna obsługiwany był przez komunikację tramwajową w kierunku Bytomia wraz z zaprzestaniem kursowania komunikacji publicznej na ul. Szabatowskiego.

Schemat docelowej obsługi centrum przesiadkowego w Chorzowie znaleźć można TUTAJ

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *