Weekendowe udogodnienie Kolei Śląskich w Wiśle

Fot. Koleje Śląskie
Fot. Koleje Śląskie

Od 6 sierpnia turyści i mieszkańcy Wisły będą mieli do wyboru więcej połączeń weekendowych na trasie Wisła Uzdrowisko-Wisła Głębce. Dodatkowo na tym odcinku oferujemy bezpłatny przewóz rowerów w dni wolne, a w niektórych pociągach będzie można spotkać przewodnika. Wszystko to w ramach nowej akcji „Pociągiem w górę, rowerem w dół”.


Całość przedsięwzięcia jest organizowana wspólnie z Miastem Wisła. Celem jest przede wszystkim zachęcanie do aktywnego wypoczynku i promowanie turystycznych atrakcji regionu. Z tego względu w ofercie znalazła się również dodatkowa niespodzianka – w niektórych pociągach będzie można spotkać przewodników turystycznych, którzy będą opowiadać o atrakcjach widzianych za oknem.

A na trasie Wisła Uzdrowisko-Wisła Głębce zdecydowanie jest co podziwiać. Wśród atrakcji mijanych po drodze znajduje się m.in. kompleks skoczni narciarskich w centrum, Stara Karczma, Muzeum Beskidzkie, Kościół ewangelicko-augsburski Apostołów Piotra i Pawła czy Willa Ochorowiczówka. Do tego liczne górskie widoki oraz przysłowiowa „wisienka na torcie” – przejazd wiaduktem kolejowym o wysokości 25 metrów w Łabajowie.

Korzystając z naszej oferty Silesia Weekend, za podróż w jedną stronę zapłacimy 3,40 zł, w obie strony – 6,20. W ramach akcji będzie również możliwość zakupu biletu specjalnego za 20 zł (zakup tylko w punkcie Informacji Turystycznej na placu Hoffa 3). W tej cenie mieści się przejazd pociągiem w jedną stronę oraz wypożyczenie roweru na 2 godziny – tłumaczy Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Połączenia wakacyjne z przewodnikiem ze stacji Wisła Uzdrowisko będą ruszać o: 09:59, 11:05, 12:00, 12:48, 14:00, 15:00 i 16:04. W drogę powrotną z dworca Wisła Głębce wyruszymy o: 10:30, 12:30, 13:30, 14:26, 15:42 i 16:30. Na pozostałe pociągi, według rozkładu, również obowiązuje promocja bezpłatnego transportu roweru. Szczegółowy rozkład jazdy wszystkich pociągów można znaleźć w Liniowym Rozkładzie jazdy na stronach 36-37.

Oferta będzie obowiązywać do 3 września.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *