Na LK90 zstąpi jasność

Na linii kolejowa nr 90 poprawi się jakość podróżowania
Na linii kolejowej nr 90 poprawi się jakość podróżowania

Takie wiadomości możemy publikować codziennie. P­KP Polskie Linie Kol­ejowe S.A. planują remont toru na linii kolejowej nr 90, na odcinku ­Cieszyn –Zebrzydowice w dniach 17 października – 10 listopada tego roku. 


– W czasie remontu toru, na tym odcinku zostanie wprowadzona zastępcza ­komunikacja autobusowa. Efektem tych prac ­będzie likwidacja punktowych ograniczeń prędkości oraz podniesienie prędkości rozkładowej i skrócenie czasu przejazdu na odcinku Cieszyn – Zebrzydowice – powiedział nam Jacek Karniewski z zespołu prasowego PKP PLK S.A. 

Nie ukrywamy zaskoczenia i radości z tej decyzji zarządcy. Jako, że LK90 jest bliska naszemu sercu obiecujemy szczegółowo opisać przygotowania i przebieg tej inwestycji na naszych łamach.

4 komentarze

  1. Dobra wiadomość. Czekamy jeszcze na wiadomość, kiedy ruszą prace na linii 190 Bielsko Biała-Cieszyn oraz na linii 142 Katowice Ligota-Staszic, nie zapominając również o beskidzkiej linii Sucha Beskidzka – Żywiec, to wielka szansa na przywrócenie kolei do dawnej świetności i pozbycia się starych zdezelowanych trupów z zachodu na drogach, które wożą ludzi jak worki z kartoflami

    1. Nieoficjalnie możemy powiedzieć, że to nie koniec dobrych informacji. Jutro postaramy się je potwierdzić. Chodzi o następne zamknięcia w celu doprowadzenia torów do porządku. Prosimy o cierpliwość bo chcemy Wam podać informacje sprawdzone i potwierdzone. Dzięki

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *