Wyniki przewozów pasażerskich – czerwiec 2016

Długi ElfUrząd Transportu Kolejowego udostępnił wyniki przewozów pasażerskich w czerwcu 2016 roku. Wynika z nich, że w szóstym miesiącu obecnego roku kalendarzowego pociągami podróżowało 24,38 mln pasażerów, co jest wynikiem lepszym o ponad 1,1 mln w stosunku do roku ubiegłego.


Z danych podanych przez Urząd Transportu Kolejowego jasno wynika, że mieszkańcy Polski coraz częściej wybieraj kolej, jako środek lokomocji. Od początku roku, miesiąc po miesiącu kolej notuje kolejne wzrosty. W czerwcu 2016 roku z kolei skorzystało o 4,73% więcej osób, niż miało to miejsce w zeszłym roku. To sporo i nie zmienia tego fakt, że w stosunku do maja zanotowano spadek – dzieje się tak rok w rok, ponieważ pod koniec czerwca kończy się szkoła i siłą rzeczy tych pasażerów jest mniej.

Jak na tle ogólnych statystyk wypadają Koleje Śląskie? Nie najlepiej, bowiem śląska spółka, kolejny już raz w tym roku zanotowała spadek liczby przewiezionych pasażerów. W zeszłym roku KŚ przewiozły 1,366 mln pasażerów, a w tym roku o ponad tysiąc mniej. Pozostaje mieć nadzieje, że działania podejmowane przez obecne władze przewoźnika oraz inwestycje w tabor, pozwolą odwrócić ten niekorzystny trend.

3 komentarze

  1. Obym się mylił, ale wydaje mi się, że sama wymiana taboru radykalnie nie odwróci tego trendu. Pasażer przy wyborze środka komunikacji zbiorowej, nie patrzy tylko na sam pojazd, ale również na inne elementy, np. szybkość podróżowania, punktualność, standard przystanków z których korzysta Ich dostępność dla pieszego lub dojazdu w tym możliwości zaparkowania.
    Z tego co zauważam w swoim otoczeniu, na południu naszego województwa, to organizator naszej wojewódzkiej komunikacji kolejowej czyli Śl. U.M. chyba się tym specjalnie nie przejmuje.

      1. Tylko poprawa stanu infrastruktury pozwoli na zwiększcenie liczby obsługiwanych pasażerów i oczywiście wymiana taboru na nowszy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *