Remont ulicy Sobieskiego w Częstochowie

Fot. UM Częstochowa
Fot. UM Częstochowa

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie, z powodu przebudowy ulicy Sobieskiego – od ul. Nowowiejskiego do Skweru Sokołów – od poniedziałku w śródmieściu przez około 3 miesiące zmienią trasy linii nr 11, 12, 16, 21, 22, 23, 31, 69 i N3.


Autobusy tych linii będą kursować w obu kierunkach z Pułaskiego przez Skwer Sokołów, Słowackiego, Korczaka/Boh. Monte Cassino do Sobieskiego i dalej bez zmian.

W czasie trwania remontu zostaną zawieszone przystanki:

  • SKWER SOKOŁÓW w obu kierunkach przy ulicy Sobieskiego – w zamian obowiązują przystanki zastępcze usytuowane przy Skwerze Sokołów.
  • KORCZAKA w obu kierunkach przy ulicy Sobieskiego – w zamian przy kursach w kierunku ulicy Pułaskiego obowiązuje przystanek przy ulicy Korczaka.

W kierunku centrum, pasażerowie proszeni są o korzystanie z przystanków PLAC PAMIĘCI NARODOWEJ w zależności od dalszego kierunku jazdy – przy ulicach Sobieskiego lub Śląskiej.

Przy ulicy Słowackiego będzie zlokalizowany dodatkowy przystanek SŁOWACKIEGO w kierunku ulicy Pułaskiego, usytuowany bezpośrednio za skrzyżowaniem z ulicą Korczaka. Jego odpowiednikiem w kierunku centrum jest przystanek SŁOWACKIEGO przy ul. Bohaterów Monte Cassino.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *