Tańsze bilety na kartę ŚKUP

Jak uzywac banner

Jak informuje Komunikacyjny Związek Komunalny GOP, od 1 sierpnia wchodzi w życie obniżka cen biletów w taryfie odległościowej. Związek przypomina również, że na sierpień można kupować już wyłącznie okresowe bilety elektroniczne. Wszystkie papierowe bilety okresowe zostały wycofane ze sprzedaży. Bez zmian można nabywać papierowe bilety jednorazowe.


Od 1 sierpnia obniżone zostaną ceny wybranych biletów w taryfie odległościowej. W tej taryfie opłaty za przejazd uzależnione są od realnie pokonanej trasy. Bilety odległościowe dostępne są wyłącznie w wersji elektronicznej i są odpowiedzią na postulaty dotyczące niższych cen za przejazdy na najkrótszych odcinkach, ponieważ bilety odległościowe obowiązujące na krótkich trasach są tańsze od najtańszego biletu w taryfie strefowo-czasowej. Po zmianie cen bardziej opłacalne również będą podróże na trasie w przedziałach do 5 km, do 9 km oraz na odcinkach najdłuższych – wynoszących od 14 do 20 km oraz na trasie mającej ponad 20 km.

Taryfa odległościowa ustawiona jest w czytnikach jako domyślna i korzystanie z niej jest bardzo proste. Mając na koncie karty zapisaną kwotę, wystarczy przy wsiadaniu przyłożyć ŚKUP do czytnika. Ważne jest, aby pamiętać, że przy wysiadaniu kartę należy ponownie przyłożyć do czytnika, ponieważ po pierwszym przyłożeniu system pobiera z karty kwotę odpowiadającą cenie przejazdu do końca trasy, natomiast przy wysiadaniu zwraca różnicę między faktycznie przejechanym odcinkiem a odległością pozostałą do końca trasy.

Dzięki taryfie odległościowej podróżowanie na krótkich odcinkach jest tańsze w porównaniu do dotychczas dostępnych biletów papierowych, a kolejna obniżka cen tych biletów ma zachęcać do korzystania z prostej i intuicyjnej taryfy odległościowej również na trasach dłuższych.

Nowy cennik biletów w taryfie odległościowej (od 1 sierpnia):
Bez tytułu

Okresowe bilety elektroniczne

Bilety elektroniczne obowiązują od dowolnego dnia miesiąca przez kolejną liczbę dni. Nowością w taryfie są tańsze imienne bilety średniookresowe (od 24-godzinnych do 14-dniowych). Jednocześnie dla użytkowników biletów okresowych, którzy będą wykonywali dobrowolną rejestrację przy wyjściu, przygotowano promocje przy zakupie kolejnych biletów. Ułatwiony został również dostęp do biletów. Bilety, w tym okresowe, można kupować przez internet, za pośrednictwem Portalu Klienta oraz w stu dziewięciu całodobowych automatach, a także w punktach obsługi oraz 800 punktach sprzedaży (w sieciach Ruch i Kolporter).

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *