Pociągiem do Częstochowy na Mszę z Ojcem Świętym

Przejazd pielgrzymów ŚDM
Fot. Koleje Śląskie

Wszystkim pasażerom, którzy chcą wziąć udział 28 lipca w spotkaniu z Ojcem Świętym na Jasnej Górze, Koleje Śląskie zalecają wybieranie nocnych oraz wczesnorannych pociągów do Częstochowy.


Koleje Śląskie zwracają uwagę, że wybór wcześniejszych połączeń daje większą szansę na dotarcie do Częstochowy przed zamknięciem jasnogórskich sektorów oraz pozwoli na zachowanie opcji wejścia do następnego pociągu w przypadku dużej frekwencji. Jednocześnie zwracamy uwagę na możliwość przesiadki pomiędzy pociągami jadącymi z różnych części województwa (przesiadki w Katowicach na pociągi do Częstochowy).

28 lipca pierwszy pociąg w kierunku Częstochowy odjedzie z Katowic o godzinie 0:51. Lista wszystkich połączeń do Częstochowy w tym wyjątkowym dniu dostępna jest w Liniowym Rozkładzie Jazdy na stronach 12-14 oraz 55.

Koleje Śląskie przypominają także, że w niektórych pociągach dodatkowych część miejsc jest przewidziana dla grup zorganizowanych przez stronę kościelną. Koleje Śląskie zwracają uwagę na to, że w tych pociągach ilość dostępnych miejsc będzie mniejsza. Jednocześnie z góry zastrzega się, z uwagi na ewentualną dużą frekwencję w niektórych pociągach, że część podróżnych może odbywać podróż na stojąco. Koleje Śląskie zachęcają podróżnych do życzliwości wobec siebie i ewentualnego ustępowania miejsc osobom bardziej potrzebującym.

Koleje Śląskie planują pociągi powrotne z Częstochowy od ok. godz. 13 – średnio dwa pociągi na godzinę odjeżdżające w kierunkach południowych ze stacji Częstochowa albo ze stacji Częstochowa Stradom. Największą pojemność będą miały potrójne składy odjeżdżające do Katowic o godzinach 15:13 i 15:37 oraz 18:27 i 18:40. Koleje Śląskie zwracają uwagę, że część pociągów odjeżdżać będzie do Katowic ze stacji Częstochowa Stradom przez Lubliniec, Tarnowskie Góry i Bytom.

Podczas planowania podróży do i z Częstochowy w dniu 28 lipca Koleje Śląskie zachęcają do zapoznania się z poniższymi tabelami, celem wybrania optymalnego połączenia dla siebie. Listę odjazdów pociągów do Częstochowy można znaleźć w pierwszej tabeli. W kolejnej tabeli zestawiono pociągi zapewniające powrót z Częstochowy.

One comment

  1. Ciekawe jak te potrójne składy zmieszczą się na zmodernizowanych przystankach na linii S1. Większość peronów została skrócona do 150 metrów (tylko w Będzinie Miasto po remoncie peron ma 200 metrów). 3xEN57 = 195m, 3xEN75 = 225m, 3xEN76 = 225m. PLK jak zwykle pokazała swoje dalekosiężne myślenie. Dzisaj nie potrzeba długiego peronu to go skracamy, a jak będzie potrzebny to ludzie będą wskakiwać i wyskakiwać z pociągów – „to przecież oni chcieli jechać”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *