Znikną tory na Daszyńskiego

Fot. ZDM Gliwice
Fot. ZDM Gliwice

Wczoraj, tj. 25 lipca 2016 roku, rozpoczął się remont ul. Daszyńskiego w Gliwicach. Nie byłoby w tej informacji nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że po zakończeniu inwestycji z ulicy znikną tory tramwajowe. Tory, po których od września 2009 roku nie jeżdżą już tramwaje. Remont Daszyńskiego utrudni ponadto ruch autobusów, które prawie 7 lat temu zastąpiły tramwaje. 


Remont ul. Daszyńskiego ma być prowadzony od dawnej pętli tramwajowej do ronda u zbiegu ul. Sowińskiego, Daszyńskiego, Mickiewicza i Kozłowskiej; ZDM deklaruje, że ruch w tym miejscu będzie utrzymany  w obu kierunkach. Drugi remontowany odcinek zaczyna się od ul. Kościuszki, do skrzyżowania ul. Daszyńskiego z ul. Styczyńskiego. Na tym odcinku prace będą prowadzone przy całkowitym wyłączeniu ruchu. Objazd poprowadzony zostanie ulicami: Kościuszki i Styczyńskiego.

KZK GOP informuje, że w związku z rozbiórką torowiska tramwajowego w rejonie ul. Daszyńskiego, od 25 lipca (poniedziałek) wprowadzona zostanie tymczasowa trasa objazdowa dla linii autobusowych nr A4 i A4N.

Autobusy po obsłudze przystanku „Gliwice Puszkina” skierują się w kierunku centrum ulicami: Daszyńskiego, Styczyńskiego (obsługa przystanku „Gliwice Styczyńskiego”), Andersa, aż do włączenia się na trasę rozkładową na ul. Daszyńskiego. Trasa powrotna przebiegać będzie analogicznie.

Autobusy nie będą obsługiwały przystanku „Gliwice Kościuszki” w kierunku centrum. W zamian do obsługi włączony zostanie przystanek „Gliwice Styczyńskiego”, który znajduje się na trasie objazdowej.

One comment

  1. Taka trasa …
    Oby po wymianie zarządzających miastem – doszło do bumu i powrotu tego środka transportu jakim jest tramwaj w tym mieście powiatowym …

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *