Wyłoniono wykonawcę inwestycji na dworcu Sosnowiec Maczki

Sosnowiec Maczki
Fot. PKP S.A.

PKP S.A. zakończyła procedurę wyłaniania wykonawcy, który wykona rewitalizację dworca Sosnowiec Maczki. Inwestycję poprowadzi konsorcjum firm P.A. Nova, TWS GP i Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Socar. Odnowiony budynek pomieści punkty obsługi podróżnych, obiekty usługowe oraz ośrodek dydaktyczno – naukowy Politechniki Śląskiej.


W ogłoszonym pod koniec lutego przetargu na rewitalizację dworca Sosnowiec Maczki, jako najkorzystniejszą wybrano ofertę konsorcjum P.A. Nova SA, TWS GB Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Socar, które wyceniło pracę na blisko 39 mln złotych brutto. Wykonawca zadania został wyłoniony w aukcji elektronicznej.

W przebudowanym obiekcie powstanie Centrum Naukowo-Dydaktyczne Transportu Kolejowego Politechniki Śląskiej. Nowa placówka uczelni ma rozpocząć działalność już w październiku w tymczasowej lokalizacji, a po zakończeniu przebudowy dworca przeniesie się do Maczek. Inwestycja obejmuje nie tylko zabytkowy dworzec kolejowy. Rewitalizacji zostanie poddany również sąsiadujący z dworcem XIX-wieczny budynek byłych warsztatów szkolnych, który będzie pełnił będzie funkcje usługowo-handlowe.

Obydwa obiekty zostaną połączone przejściem podziemnym pod torami, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu. Na nowo zagospodarowane zostaną również pobliskie tereny i parking.

Zawarcie umowy z konsorcjum nastąpi w ciągu najbliższego miesiąca, a rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowane jest na III kwartał br.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *