Portal pasażera także na facebooku

Fot. PKP PLK S.A.
Fot. PKP PLK S.A.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wprowadziły dodatkowe ułatwienie dla pasażerów i osób planujących podróże. Od lipca korzystając z Facebooka znajdziemy szybko połączenia kolejowe, informacje o pociągach i ich trasy. PLK, która przygotowała Portal Pasażera, oferuje coraz szerszy dostęp do wyszukiwarki m.in. przez aplikacje mobilne, w języku polskim i angielskim.


Jedno kliknięcie na Facebooku może przenieść użytkowników do wirtualnej wyszukiwarki, która wskaże najlepsze przejazdy koleją pomiędzy wskazanymi miejscowościami. Aplikacja dostępna z poziomu Facebooka umożliwia także dodatkowe możliwości – podgląd sekcji Twój Pociąg i Plakatowy rozkład jazdy.

Fanpage PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na portalu społecznościowym Facebook zyskał nowy widżet (zakładkę) – Rozkład Jazdy. Wszystkie funkcjonalności dostępne są bezpośrednio na portalpasazera.pl oraz w aplikacji Rozkład Kolejowy na urządzenia mobilne, która jest dostępna dla użytkowników urządzeń z systemami Android, iOS oraz Windows Phone.

W kwietniu Polskie Linie Kolejowe wprowadziły nową wersję wyszukiwarki internetowej i mobilnej, która umożliwia sprawdzanie połączeń w języku angielskim, co pozwala na swobodne planowanie podróży przez gości z zagranicy.

– Portal Pasażera i aplikacja Rozkład Kolejowy, a od niedawna także specjalny widżet dostępny na fanpage’u PLK – przy dostępie do internetu pomagają w łatwym i szybkim uzyskaniu pełnego zakresu niezbędnych dla podróżujących koleją informacji. Są znacznym usprawnieniem w procesie planowania podróży pociągiem, a w jej trakcie ważnym wsparciem. Polskie Linie Kolejowe doskonalą portal i aplikację Rozkład Kolejowy, tak by był coraz wygodniejszy dla pasażerów planujących podróż koleją – przekonuje Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

2 komentarze

  1. Rzecznik PKP PLK mówi o pozytywach wyszukiwarki zgodnie z przysłowiowa zasadą, że „każda sroczka swój ogonek chwali”. W moim osobistym odczuciu wyszukiwarka PLK obsługiwana z poziomu komputera jest deczko siermiężna i działa wolno. Osobiście wolę korzystać z wyszukiwarki połączeń SITKOL, ponieważ działa szybko i można wyszukać połaczenia zagraniczne np. na Słowację. Przykładowe zapytanie o połączenie: Bielsko-B. Gł. -> Zvolen z godzina przyjazdu 18:00. Odpowiedź po 1 sek. z 6-ma połaczenia na liście.
    Próba zapytania o takie połączenie przez wyszukiwarkę z portalpasazera.pl kończy się czerwonym zaznaczeniem stacji docelowej czyli przysłowiową ścianą. Można z tego wnioskować, że projektanci tej wyszukiwarki zapomnieli, że jesteśmy w UE.

  2. Witam! Propozycja nowego RJ 2018 na odcinku Raciborz-Bohumin jest tragiczna. Od grudnia z Raciborza nie będzie żadnego bezpośredniego pociągu do Bohumina. Jedynie jeden powrotny o 14.35. Obecnie są dwie/trzy pary pociągów bezpośrednich i dodatkowo jedna/dwie pary pociagow z dobrymi połaczeniami w Chałupkach. Nowy rozkład nie zmienia ilości pociągów na odcinku Racibórz-Chałupki, ale całkowicie rozwala możliwość bezpośredniego lub szybko skomunikowanego połączenia z Bohuminem. Po modernizacji części linii 151 będzie możliwe skrócenie czasu przejazdu. Obecnie z Raciborza do Bohumina jedzie się ok.40 min. Teoretycznie po remoncie czas można skrócić do. 25-30min. Ale nic z tego. Najszybsze połączenie z przesiadką to 40 min. Pozostałe nawet godzinę. Albo propozycje przez Rybnik Towarowy z czasem 1,5 godz. Nowy rozkład przewiduje 6 par pociągów KS i 3/4pary pociagów PKP IC na odcinku Rybnik-Bohumin. Na odcinku Racibórz-Bohumin O. Nie jest zrozumiałe to posunięcie. A uderza nie tylko w mieszkańców Raciborza,ale także Kedzierzyna- Kozla, Opola a nawet Wrocławia, którzy mimo kilku przesiadek korzystaja z obecnych skomunikowań. Po 10 grudnia nie będzie to raczej możliwe. A wyremontowana linia posłuży jedynie ruchowi lokalnemu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *