Funkcjonariusze SOK na posterunku

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

O tym, że Straż Ochrony Kolei ma ręce pełne roboty, nikogo chyba przekonywać nie trzeba. Nie inaczej jest w wakacje. W pierwszej połowie lipca funkcjonariusze SOK przeprowadzili trzy skuteczne akcje, które pozwoliły m.in. zapobiec tragedii na torach.


3 lipca funkcjonariusze SOK z Rybnika prowadzili działania przeciw kradzieżowe w stacji Wodzisław Śląski. Późnym wieczorem ujęli na gorącym uczynku mężczyzn odkrywających pokrywy z kanału kablowego. Jak się okazało usiłowali oni dokonać kradzieży kabli. Podczas interwencji mężczyźni przyznali się także do kradzieży kabli, której dokonali dzień wcześniej. Skruszeni złodzieje wskazali też miejsce kradzieży oraz punkt złomu, w którym sprzedali trefny towar.

We wtorek, 12 lipca w stacji Piekary Śląskie Szarlej funkcjonariusze SOK z Komendy Regionalnej w Katowicach ujęli sprawcę kradzieży łącznie około 50 litrów oleju napędowego i etyliny. W chwili ujęcia mężczyzna usiłował wywieźć skradzione paliwo z obszaru kolejowego samochodem Daewoo Tico.

W piątek, 15 lipca, funkcjonariusze SOK z Posterunku w Bytomiu otrzymali zgłoszenie od maszynisty pociągu osobowego Kolei Śląskich relacji Katowice – Lubliniec, że na szlaku Chorzów Batory – Chorzów Miasto, dzieci układają kamienie na torach. Funkcjonariusze SOK dzięki szybkiej reakcji ujęli 8-letniego sprawcę i przekazali go do dyspozycji I Komisariatu Policji w Chorzowie Miasto.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *