Rybnik przyjazny w podróżowaniu?

Fot. Rybnik.eu
Fot. Rybnik.eu

W czerwcu odbyły się w Rybniku konsultacje z mieszkańcami na których pytano rybniczan jakie są bariery w poruszaniu się po mieście z jednego punktu do drugiego oraz przyczyny dla których optymalnym środkiem transportu dalej zostaje samochód.


Prace nad planem zrównoważonej mobilności, prowadzone  były przez Fundację „Napraw sobie miasto”. W sumie odbyło się 10 spotkań w różnych częściach miasta, w tym całodniowe warsztaty podczas Dni Rybnika.

Celem konsultacji było spojrzenie na miasto z perspektywy mieszkańca poruszającego się po mieście. Poznanie przyczyn, dla których wybór samochodu jako środka transportu wydaje się jedyną sprawną alternatywą do przemieszczania się po mieście.

Co należy zmienić w Rybniku, aby usprawnić mieszkańcom wszystkich dzielnic dotarcia do centrum bez wsiadania do samochodu? Co należy zmienić w transporcie autobusowym? Jakie są przeszkody w korzystaniu z publicznego transportu? Miejmy nadzieję, że już wkrótce dowiemy się, czy dzięki konsultacjom ruch samochodowy w Rybniku choć trochę zostanie zmniejszony

 

Fot. Rybnik.eu
Fot. Rybnik.eu

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *