Kolejowy szał przetargowy

Nadchodzi kres niezmodernizowanych EN57?
Nadchodzi kres niezmodernizowanych EN57?

Piątek, 22 lipca 2016 roku to ważny dzień dla kolei w województwie zachodniopomorskim, łódzkim i śląskim. Miłośnicy kolei i pasażerowie poszczególnych przewoźników od tygodni szukają odpowiedzi na pytanie, który z producentów dostarczy tabor w ich regionie? Nas, co oczywiste, najbardziej interesuje wspólny przetarg Urzędu Marszałkowskiego i Kolei Ślaskich.


Województwo łódzkie ogłosiło przetarg na 14 nowych trójczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, zachodniopomorskie chce nabyć przynajmniej 12 sztuk trzyczłonowych i 5 czteroczłonowych EZT a u nas, Urząd Marszałkowski i Koleje Śląskie chcą nabyć przynajmniej 13 nowych pociągów.

Wszystko to sprawia, że nadchodzący piątek będzie niezwykle ciekawy. Jednego dnia poznamy zwycięzców trzech, sporych przetargów. Kto otrzyma zamówienia? Pesa, Newag, Stadler a może jeszcze ktoś inny? Kto wie, być może będzie tak, że jeden producent zgarnie wszystko? Wydaje się to mało prawdopodobne, ale jest to jak najbardziej możliwe. Wszystkiego dowiemy się w piątek.

One comment

  1. CityElefhant od Skoda Vagonka. Fajny lecz proponowałbym te nowe ich pociągi choćby RegioPanter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *