Kolejowy szał przetargowy

Nadchodzi kres niezmodernizowanych EN57?
Nadchodzi kres niezmodernizowanych EN57?

Piątek, 22 lipca 2016 roku to ważny dzień dla kolei w województwie zachodniopomorskim, łódzkim i śląskim. Miłośnicy kolei i pasażerowie poszczególnych przewoźników od tygodni szukają odpowiedzi na pytanie, który z producentów dostarczy tabor w ich regionie? Nas, co oczywiste, najbardziej interesuje wspólny przetarg Urzędu Marszałkowskiego i Kolei Ślaskich.


Województwo łódzkie ogłosiło przetarg na 14 nowych trójczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, zachodniopomorskie chce nabyć przynajmniej 12 sztuk trzyczłonowych i 5 czteroczłonowych EZT a u nas, Urząd Marszałkowski i Koleje Śląskie chcą nabyć przynajmniej 13 nowych pociągów.

Wszystko to sprawia, że nadchodzący piątek będzie niezwykle ciekawy. Jednego dnia poznamy zwycięzców trzech, sporych przetargów. Kto otrzyma zamówienia? Pesa, Newag, Stadler a może jeszcze ktoś inny? Kto wie, być może będzie tak, że jeden producent zgarnie wszystko? Wydaje się to mało prawdopodobne, ale jest to jak najbardziej możliwe. Wszystkiego dowiemy się w piątek.

One comment

  1. CityElefhant od Skoda Vagonka. Fajny lecz proponowałbym te nowe ich pociągi choćby RegioPanter

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *