Ostatnie testy przed ŚDM

Fot. Koleje Śląskie
Fot. Koleje Śląskie

14 lipca w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Kolejach Śląskich odbyły się ćwiczenia w zakresie działań na wypadek zagrożenia terrorystycznego. W ćwiczeniach odbywających w okolicach i na samej stacji Chorzów Batory wzięli udział pracownicy drużyn pokładowych oraz pracownicy dyspozytury śląskiego przewoźnika.


W ramach ćwiczeń pracownicy testowali m.in. umiejętności w przekazywaniu meldunku o zagrożeniu terrorystycznym i dalszych drogach postępowania na wypadek takich zdarzeń. O tym, jak ważna to sprawa nie trzeba chyba nikogo przekonywać w obliczu ostatnich wydarzeń na świecie. A Światowe Dni Młodzieży rozpoczynają się już w przyszłym tygodniu i choć centrum wydarzeń to Kraków, to jest rzeczą oczywistą, że i przez nasze województwo będą podróżować osoby biorące udział w tym spotkaniu.

Wiadomo też, że Koleje Śląskie również przyłączą się do obchodów, stąd te ćwiczenia. Dokładne informacje dotyczące ilości i terminów kursowania pociągów uruchamianych specjalnie z okazji ŚDM, można znaleźć w rozkładzie jazdy KŚ.

Ogólne informacje o bezpieczeństwie podczas zbliżających się Światowych Dni Młodzieży można znaleźć na stronie internetowej KŚ, w zakładce poświęconej ŚDM.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *