Wyniki przewozów pasażerskich – maj 2016

Długi ElfUrząd Transportu Kolejowego udostępnił wyniki przewozów pasażerskich w maju 2016 roku. Zgodnie z tym, w piątym miesiącu bieżącego roku pociągami podróżowało 25,5 mln pasażerów, co jest wynikiem lepszym o 0,7 mln w stosunku do ubiegłego roku.


Ze statystyk podanych przez Urząd Transportu Kolejowego jasno wynika, że pasażerowie zaczynają wracać na kolej. Od początku roku, w każdym miesiącu możemy zauważyć wzrost liczby przewiezionych pasażerów, w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim. Wpływ na to zjawisko ma kilka czynników, np. krótsze czasy przejazdów czy nowe pociągi. W stosunku do ubiegłego roku, w maju liczba pasażerów wzrosła o 2,97%

Jak na tle ogólnych statystyk wypadają Koleje Śląskie? Niestety, śląska spółka zanotowała spadek liczby przewiezionych pasażerów. W zeszłym roku KŚ przewiozły 1,498 mln pasażerów, a w tym roku o ponad 131 tysięcy mniej. Nie zmienia to jednak pozycji KŚ, które w dalszym ciągu są szóstym przewoźnikiem w kraju pod względem ilości przewożonych pasażerów.

One comment

  1. Nie ma się czemu dziwić – coraz mniej pociągów, coraz mniej skomunikowań i coraz wyższe czasy podróży. Dlaczego by wracać na kolej w Śląskim?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *