Śląskie. Moje miejsce

LogoDoFilmuTak nazywa się nowy projekt, który firmować będzie Silesia Info Transport w najbliższych miesiącach. Chociaż projekt nie jest tutaj najlepszym określeniem, ponieważ pomysłów, które chcemy wcielić w życie jest tak wiele, że liczba mnoga byłaby tu bardziej na miejscu.


14 miesięcy działania portalu i wydawnictwa Silesia Info Transport sprawiły, że poznaliśmy wielu ciekawych ludzi, mających wizję czy pragnienia zrobienia czegoś dobrego dla naszego regionu, nie tylko w dziedzinie komunikacji zbiorowej, co do tej pory było wyłącznym przesłaniem naszego funkcjonowania.

Ponieważ tych rad czy pomysłów jest tak wiele, postanowiliśmy stworzyć miejsce gdzie będą one przedstawiane. Także nasze „bujanie” się po różnych zakamarkach naszego, jakże pięknego województwa w ostatnich miesiącach, spowodowało, że mamy pewne spostrzeżenia i chęć podzielenia się nimi na szerszym forum. Jeśli się uda to co planujemy, to będziemy chcieli zaprosić również Was do wzięcia udziału w niektórych realizacjach i przedsięwzięciach.

„Śląskie. Moje Miejsce”, bo tak została ochrzczona ta idea ma być miejscem, w którym będziemy chcieli promować pozytywne rozwiązania mające wpływ na polepszenie jakości życia w naszym regionie. By pokazać, w którą stronę chcemy ukierunkować funkcjonowanie tego pomysłu, na przełomie lipca i sierpnia zaprezentujemy pierwsze nasze pomysły i zamierzenia. Nie jest też tajemnicą, że planowane działania związane będą głównie z turystyką i promocją najpiękniejszych miejsc naszego województwa. Decydujemy się na to, bo uważamy, że warto spróbować.

Na początek województwo śląskie w fotograficznej „pigułce”, jednak ze względu na szacunek do Was i Waszej wiedzy konkursu pt. „Gdzie zrobiono to zdjęcie?” nie będzie. To jest po prostu fajne.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


 

2 komentarze

  1. Dobra inicjatywa! – Zwłaszcza, że w wszystkie decyzje dotyczących transportu kolejowego zapadają „w warszawce”, której absolutnie nie zależy na naszym województwie. A przykład LK 138 134 133 97 dowodzi wręcz sabotażu regionu będącego największą aglomeracją w kraju.
    A jeśli rozpatrywać Polskę „z orbity” to można śmiało mówić o aglomeracji śląsko-małopolskiej liczącej prawie 8 milionów mieszkańców, będącej najgęściej zaludnioną częścią Polski.

  2. Inicjatywa dobra, ale symbole ma logo SLĄSKIE.MOJE MIEJSCE kojarzą się mi się TYLKO z centralną częścią województwa. Mieszkający na południowych lub północnych obrzeżach województwa mogą pomyśleć, że ten projekt ich terenu nie dotyczy.
    Przez niektórych może to też być wykorzystane jako kolejny argument do działań forsujących zmiany podziału administracyjnego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *