Czerwcowe podsumowanie akcji SOK-istów

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

W ostatnich tygodnia na łamach naszego portalu, nie informowaliśmy o akcjach podejmowanych przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. W tym konkretnym przypadku, brak informacji jest dobrą nowiną, ponieważ oznacza to mniej utrudnień i dewastacji infrastruktury kolejowej.  


Do pierwszej interwencji Straży Ochrony Kolei doszło 10 czerwca, gdy funkcjonariusze z Posterunku w Czechowicach-Dziedzicach oraz Policji z I Komisariatu w Bielsku-Białej prowadzili działania przeciw kradzieżowe ,,Infrastruktura”. Na szlaku Bielsko-Biała Główna – Bielsko-Biała Leszczyny, na gorącym uczynku ujęli sprawcę kradzieży kabla zasilającego i innych elementów miedzianych. W działaniach pomagał pies służbowy Ułan. Do chwili ujęcia mężczyzna zdemontował około 5 metrów przewodów. Funkcjonariusze ujęli złodzieja i zabezpieczyli narzędzia wykorzystane do kradzieży.

Druga udana akcja miała miejsce 21 czerwca, gdzie w stacji Katowice Muchowiec funkcjonariusze SOK z Komendy Regionalnej w Katowicach na gorącym uczynku ujęli grafficiarza. Do chwili ujęcia sprawca zdążył namalować na ścianie rozdzielni graffiti o powierzchni 20 m². Funkcjonariusze zabezpieczyli metalowe pojemniki z lakierami i rękawice robocze.

W obu przypadkach, sprawców przekazano w ręce Policji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *