Tour de Pologne za darmo z dowodem

mapka13 lipca kolarze startujący w Tour de Pologne pokonają 153 kilometrową trasę i dojadą do mety w Katowicach. Dla użytkowników miejskich dróg oznacza to niemałe zmiany w organizacji ruchu drogowego. Warto więc, w tym dniu szczególnie, rozważyć skorzystanie z transportu kolejowego. Tym bardziej, że Koleje Śląskie przygotowały udogodnienie dla kierowców.


Wjazd kolarzy biorących udział w zawodach TdP do Katowic co roku oznacza dla użytkowników ruchu drogowego wiele zmian. Dlatego dla kierowców jeżdżących do stolicy województwa Koleje Śląskie przygotowały możliwość bezpłatnych przejazdów pomiędzy stacjami Katowice, Katowice Załęże, Katowice Piotrowice oraz Katowice Szopienice Południowe, czyli z trzech kierunków do centrum miasta.

Postanowiliśmy w ten sposób wesprzeć osoby dojeżdżające do Katowic. Zachęcamy mieszkańców okolicznych miast do pozostawienia w tym dniu swojego auta w domu lub na obrzeżach Katowic i skorzystania z naszych usług. W wielu przypadkach przejazd pociągiem może okazać się nie tylko szybszy i prostszy, ale po prostu możliwy – tłumaczy rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek

Możliwość bezpłatnych przejazdów doceniły władze Katowic. – Dziękuję przedstawicielom Kolei Śląskich za znakomity pomysł. Z jednej strony skorzystają na nim tysiące kierowców, którzy podczas Tour de Pologne szybko dojadą do pracy, a z drugiej strony, to też świetny sposób na zachęcanie mieszkańców aglomeracji do korzystania z transportu publicznego – nie tylko podczas tego typu wydarzeń – podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Aby skorzystać z bezpłatnego dojazdu do centrum miasta ze stacji Katowice Załęże, Katowice Brynów, Katowice Ligota, Katowice Piotrowice oraz Katowice Zawodzie i Katowice Szopienice Południowe wystarczy okazać podczas kontroli biletów ważny dowód rejestracyjny oraz dowód osobisty.

Ponadto śląski przewoźnik kolejowy zachęca wszystkich pasażerów, którzy planują podróż pociągiem 13 lipca, do zakupu biletu chociaż dzień lub dwa wcześniej.

W ubiegłych latach, mimo wzmocnień kadrowych, odnotowywaliśmy długie kolejki przy kasach i biletomatach. Aby tego uniknąć warto więc zaopatrzyć się w bilet wcześniej – radzi Michał Wawrzaszek.

OD REDAKCJI:

Jest nam niezmiernie miło publikować tego typu informacje, tym bardziej, że pomysł tego rozwiązania w nieco innej formie pojawił się kilka dni temu podczas spotkania przedstawicieli naszej redakcji z prezesem Kolei Śląskich, Wojciechem Dingesem. To pokazuje, że spółka jest coraz bardziej otwarta na głos pasażerów, czyli najważniejszej składowej, tworzącej dobrą kolej. Dla nas z kolei to dowód, że warto czasem iść pod prąd i wbrew obiegowym opiniom wierzyć, że nadejdzie taki czas, że pozytywny odbiór Kolei Śląskich w regionie będzie coraz większy i zadowalający. Decyzje spółki, takie jak ta przedstawiona powyżej, pokazują, że trzeba żywić nadzieję, że taki dzień nadejdzie.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *