KŚ zachęcają do podróży pociągiem

1024x1024_uwaga-komunikat-1024x509W związku z licznymi utrudnieniami drogowymi w regionie, szczególnie na trasach wiodących z Zagłębia przez Sosnowiec i Mysłowice do Katowic, Koleje Śląskie zachęcają do skorzystania z transportu kolejowego oraz przypominają o możliwości zakupu „Biletu bez ogonka”.


„Bilet bez ogonka” to idealne rozwiązanie między innymi dla tych, którzy na co dzień korzystają z indywidualnego transportu samochodowego, ale w ostatnim czasie, wskutek remontów drogowych, rozważają alternatywne środki transportu. „Bilet bez ogonka” pozwala na zakup specjalnego „karnetu”, który upoważnia do 10 przejazdów pociągami Kolei Śląskich – wystarczy raz kupić bilet, a następnie samemu go uzupełniać.

Podróż pociągiem może się okazać atrakcyjnym rozwiązaniem np. dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej, Sosnowca czy Tychów podróżujących do/z Katowic. 5 lipca zaczęła się bowiem awaryjna wymiana dylatacji na ulicy Murckowskiej, nad ulicą Bagienną (DK79). Z tego względu w godzinach porannych korki sięgnęły nawet 10 kilometrów.

Wszystko razem sprawia, że podróż pociągiem może się okazać nie tylko mniej stresująca, ale też dużo szybsza. Dla przykładu – mieszkańcy Sosnowca pociągiem Kolei Śląskich mogą dotrzeć do Katowic w ok. 10 minut i mają do dyspozycji pociągi kursujące na dwóch liniach – S4 (Sosnowiec Główny – Tychy Lodowisko) oraz S1 (Częstochowa – Gliwice).

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *