Skrócona instrukcja ŚKUP w autobusach i tramwajach

P1030915

Od kilkunastu dni w tramwajach i autobusach jeżdżących pod banderą Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP można spotkać instrukcje obsługi korzystania z Śląskiej Karty Usług Publicznych. Niewielka, aczkolwiek pomocna informacja o sposobie z korzystania z karty, znajduje się na urządzeniach ŚKUP zamontowanych w pojazdach.


O przyczynę zamieszczenia informacji o obsłudze karty ŚKUP zapytaliśmy u źródła.

Nalepki ze skróconą instrukcja przygotowane zostały w celu ułatwienia korzystania z czytników ŚKUP – wyjaśnia Anna Koteras, rzecznik prasowy KZK GOP.

Jak wyjaśnia przedstawiciel Związku, w wersji podstawowej korzystanie z czytników jest bardzo proste – w przypadku, gdy na karcie zapisany jest jeden bilet okresowy
(lub strefowo-czasowy) bądź pasażer chce skorzystać z taryfy odległościowej wystarczy kartę przyłożyć przy wsiadaniu i wysiadaniu. System umożliwia jednak wykonanie na czytniku większej liczby operacji (np. zakup biletu (bądź kilku) strefowo-czasowego z elektronicznej portmonetki, zakup kilku biletów w taryfie odległościowej, wybór biletu ulgowego w przypadku gdy na karcie ulga nie została zakodowana itp.).

Szczegółowe instrukcje wraz z filmikami instruktażowymi znajdują się na stronie kartaskup.pl, natomiast naklejka na czytniku w sposób skrócony opisuje te dodatkowe możliwości.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *