Tranzyt do Opola

Imp5-e1467359855478Taki oto pociąg wczoraj, krótko po godzinie 18.30, wjechał na trzeci peron dworca w Czechowicach-Dziedzicach. To pociąg 36 WEa, produkcji Newag S.A., który udawał się do Opola, gdzie niebawem rozpocznie regularne kursy na potrzeby mieszkańców sąsiadującego z nami województwa.


Przepraszamy, za jakość zdjęć ale zjawa pojawiła się w momencie, gdy my byliśmy w pociągu na sąsiednim torze, który na dodatek udawał się w swój kurs. W każdym razie, takich pociągów jak ten na zdjęciach, województwo opolskie będzie miało łącznie siedem, bo na tyle sztuk tych trzyczłonowych pojazdów opiewa zamówienie złożone u nowosądeckiego producenta przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Jak już pisaliśmy, z zazdrością patrzymy na sąsiadów i ich inwestycje taborowe, ale żyjemy nadzieją, że już za rok być może na takich zdjęciach znajdą się pociągi, które będą służyć mieszkańcom naszego województwa.

Im-2-e1467359874585

3 komentarze

  1. Opole to też Górny Śląsk, moglibyście pisać co się dzieje w opolskim. Na przykład, czy wiadomo coś o remoncie dworca w Prudniku?

    1. Głównym obiektem naszego zainteresowania jest województwo śląskie. W chwili obecnej nie jesteśmy fizycznie „obsłużyć” woj. opolskiego czy dolnośląskiego, dlatego zamieszczamy jedynie informacje które mają powiązanie z naszym województwem. Nie wykluczamy, że w przyszłości rozszerzymy swój poziom zainteresowania 🙂

      1. Dzięki za odpowiedź. Dolny Śląsk to jednak inna para kaloszy ze względu na zawirowania historyczne. Górny Śląsk i tzw. Opolszczyzna podzielone są z przyczyn administracyjnych, ale to jeden i ten sam region. Mówię to jako Zagłębiak. 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *