Od dzisiaj nowa tafyfa

P1060420Dzisiaj wszedł w życie nowy taryfikator usług Kolei Śląskich. Jesteśmy w trakcie jego testowania i w najbliższych dniach postaramy się Wam przybliżyć jak można za pomocą nowych i dotychczas funkcjonujących biletów liniowych zapłacić za przejazd mniej niż ustalone to jest w najdroższej taryfie, czyli kilometrowej.


Już wczoraj, kupując bilet w kasach przewoźnika podróżni otrzymywali, oprócz biletu, także ulotkę z kopią listu od prezesa KŚ, Wojciecha Dingesa, w którym stara się on przedstawić główne przesłanki wprowadzenia nowej taryfy. Nowością jest spora liczba biletów liniowych, dzięki którym na większości tras jest możliwość zaoszczędzenia kilku złotych. W poniedziałek na naszych łamach przedstawimy dokładny wykaz wszystkich biletów liniowych, z podziałem na nowe i stare, oraz skąd dokąd dzięki nim pojedziemy taniej niż np. miało to miejsce dotychczas.

Z innych nowinek godnych uwagi, należy powiedzieć, że z widokiem pociągów Kolei Śląskich w centrum Cieszyna żegnamy się na kilkanaście tygodni, gdyż już od jutra do początku września pociągi osobowe tej spółki będą kursowały na skróconej trasie Czechowice-Dziedzice – Cieszyn Marklowice. Na odcinku linii 90 w kierunku centrum miasta rozpoczynają się prace remontowe. Działania te nie będą utrudniały kursowania pociągów na trasie Frydek-Mistek – Cieszyn.

One comment

  1. Trafił się mały błąd bo w tekście jest „… gdyż już od jutra …” a ZKA jest od 1 lipca 😉

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *