Powtórka w Gliwicach

Solaris Urbino 15, PKM Gliwice
Solaris Urbino 15, PKM Gliwice

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach ogłosiło przetarg na dostawę taboru pn. „Dostawa dziewięciu fabrycznie nowych niskopodłogowych, dwuosiowych autobusów komunikacji miejskiej w 2016 roku dla PKM, Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach”. To już drugie podejście gliwickiego przewoźnika do zakupu pojazdów MAXI – czyli standardowych autobusów dwunastometrowych.


O pierwszym przetargu, w ramach którego przewoźnik chciał nabyć w sumie 21 nowych autobusów informowaliśmy TUTAJ. Z racji przekroczenia założonego budżetu, w Gliwicach zdecydowano się jedynie na zakup autobusów przegubowych, które dostarczy firma Solaris Bus & Coach.

Co dla Gliwic?

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach ogłosiło przetarg na dostawę 9 sztuk fabrycznie nowych niskopodłogowych, dwuosiowych autobusów komunikacji miejskiej. Pojazdy z układem drzwi 2-2-2 mają pochodzić od jednego producenta (marki), mieć długość od 11,80 m do 12,10 m. Autobusy mają spełniać wymagania normy EURO VI dotyczącej emisji zanieczyszczeń.

Nowe pojazdy oferować będą szereg udogodnień, m.in. klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, system dynamicznej informacji pasażerskiej czy monitoring.

Zakup autobusów dla gliwickiego przedsiębiorstwa finansowany będzie ze środków Unii Europejskiej, z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Kryteria oceny ofert w przetargu ogłoszonym przez PKM Gliwice stanowić będą:

  • cena – 60%,
  • ocena techniczna – 25%,
  • ekologia – 5%
  • warunki gwarancji i serwisu – 8%,
  • ceny wybranych części zamiennych – 2%.

Oferty składać można do 8 sierpnia 2016 roku, do godziny 10:00. Nowe autobusy powinny zostać dostarczone do 122 dni od udzielenia zamówienia.

W pierwszym podejściu swoje oferty złożyli Solaris, MAN i, co było dużym zaskoczeniem BredaMenarinibus. Jak będzie tym razem? Czy producenci zejdą z ceny? A może do gry wkroczy ktoś inny? Wszystkiego dowiemy się już za nieco ponad miesiąc.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *