Pociągiem na Woodstock 2016

sterfyNa odbywający się w Kostrzynie nad Odrą Przystanek Woodstock najlepiej wybrać się pociągiem. Z myślą o uczestnikach festiwalu w tym roku największy polski przewoźnik przygotował około 100 dodatkowych połączeń musicREGIO oraz specjalną promocję: bilety w dwie strony tańsze do 40%. Sprzedaż biletów rozpoczęła się już 23 czerwca.


Pierwsze woodstockowe pociągi wyruszą w drogę już 11 lipca w godzinach wieczornych, a na trasie Poznań – Kostrzyn składy Przewozów Regionalnych będą kursowały przez cały okres trwania festiwalu. Pociągami musicREGIO będzie można wygodnie dojechać ze wszystkich miast wojewódzkich i z wielu innych większych i mniejszych miejscowości – na mapie połączeń musicREGIO znalazły się m.in. Olsztyn, Gdańsk, Szczecin, Toruń, Bydgoszcz, Poznań, Kielce, Warszawa, Białystok, Zielona Góra, Łódź, Rzeszów, Lublin, Kraków, Opole, Katowice, Wrocław, Bielsko-Biała, Częstochowa, Radom, Kalisz, Słupsk, Koszalin, Gliwice, Rybnik i Dąbrowa Górnicza. Najwięcej pociągów powrotnych wyjedzie z Kostrzyna 17 lipca, ale w naszej ofercie znalazły się także pociągi kursujące w poniedziałek 18 lipca.

Połączenia te tradycyjnie będą miały charakter przyspieszony, dzięki czemu czas podróży pociągiem w większości relacji będzie bardzo atrakcyjny. Dzięki przeprowadzonym w ostatnich latach pracom modernizacyjnych na trasach kolejowych podróż do Kostrzyna z wielu miast potrwa znacznie krócej niż rok temu. W rozkładach jazdy pociągi woodstockowe będą oznaczone skrótem MR; wszystkie będą miały również charakterystyczne nazwy. Większość z nich wymyślona została przez samych woodstockowiczów w ramach zorganizowanego w zeszłym roku konkursu.

Bilety na pociągi musicREGIO można kupować już od 23 czerwca 2016 r. W tym roku Przewozy Regionalne przygotowały dla podróżujących na Woodstock nowy, znacznie uproszczony cennik biletów (3 strefy cenowe). Tradycyjnie najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie kupno biletu powrotnego. Kupując jeden bilet na podróż do Kostrzyna i z powrotem, będzie można zaoszczędzić nawet do 40 proc.! Najlepiej kupić bilet przez internet: na stronie biletyregionalne.pl lub na specjalnej stronie pociagwoodstock.pl, która dostępna jest na platformie sprzedażowej KOLEO.

00-cennik

Pragnąc zapewnić swoim pasażerom komfortowe i bezpieczne podróże, Przewozy Regionalne organizują specjalny sztab koordynujący powroty z Przystanku Woodstock.

Apelujemy do uczestników festiwalu o zachowanie szczególnej uwagi podczas podróży oraz o szanowanie podstawionych składów, które na co dzień służą innym naszym pasażerom. Przypominamy też, że podróżujący na Przystanek zawsze mogą zwrócić się z prośbą o pomoc do obsługi pociągu. Prosimy również, by podczas jazdy nie wychylać się przez okna, nie otwierać drzwi, nie używać hamulca bezpieczeństwa bez uzasadnionej przyczyny, a na stacjach korzystać tylko z wyznaczonych przejść – mówi Michał Stilger, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *