Próba porządku na S58

P1060421W ogłoszonych w ubiegłym tygodniu nowych planach taryfowych Kolei Śląskich znalazła się informacja o rozszerzeniu obowiązywania tzw. biletu linowego na linii S58. To nie jedyna próba namówienia pasażerów do powrotu do pociągów na tej relacji czyniona przez KŚ.


Otóż to, co wydawało się jeszcze niedawno niemożliwe staje się faktem. Otóż na linii S58 z Czechowic-Dziedzic do Cieszyna nasz regionalny przewoźnik podjął się jeszcze jednej próby przekonania podróżnych do tego środka transportu. W ogłoszonych niedawno planach taryfowych mających wejść w życie 1 lipca w relacji tej będzie można skorzystać z dwóch biletów liniowych. Z Chybia za 5 złotych dojedziemy do Cieszyna w jedną stronę i do Czechowic za 4 złote w drugą. To dobra oferta, tylko czy zyska uznanie w oczach pasażerów?

Po ostatniej korekcie rozkładu jazdy wróciły skomunikowania niektórych kursów linii S58 do i z Katowic w Czechowicach-Dziedzicach i w Zabrzegu. Tak jest np. w przypadku pociągu o 6 rano z Cieszyna, dzięki któremu po przesiadce na przyspieszoną Magurkę jesteśmy w stanie w dwie godziny dotrzeć do stolicy województwa. Sprawdziliśmy to rozwiązanie dzisiaj rano i wszystko poszło szybko i sprawnie.

Owszem, czas przejazdu nie powala, ale najważniejsze jest jest to, że wraca możliwość skorzystania z kolei dla mieszkańców Chybia czy Zebrzydowic, chcących dotrzeć do Katowic czy Tychów. W odwrotnym kierunku dwa pociągi relacji S6 z Katowic do Wisły są dość przyzwoicie skomunikowane w Zabrzegu. Oczywiście, nie sposób nie wspomnieć o bilecie liniowym Cieszyn – Sosnowiec za 14 złotych, który w dalszym ciągu będzie funkcjonował.

W rozkładzie jazdy mającym wejść w życie w grudniu zaplanowana jest jedna bezpośrednia para pociągów na linii Katowice – Cieszyn. O szczegółach planowanego weekendowego pociągu Olza, bo taką nazwę otrzyma ta para, przyjdzie jeszcze czas napisać, wraz z zatwierdzeniem nowego harmonogramu kursowania pociągów.

Obecnie sytuacja wygląda mniej więcej tak, że aby jeszcze bardziej skrócić czas przejazdu z Cieszyna do Czechowic-Dziedzic, czy w perspektywie do Katowic, trzeba zrobić remont linii 90 z Cieszyna do Zebrzydowic. To już jednak temat na następne opowiadanie.

2 komentarze

  1. 1. W ramach zbliżenia Cieszyna z Katowicami, Koleje Śląskie zlikwidowały całkowicie możliwość dojazdu pierwszym pociągiem w soboty i niedziele. 2. Już od kilku lat Koleje śląskie nie są w stanie przywrócic połaczenie z Katowic do Cieszyna po godzinie 18.00. (Ostatni pociąg z Czechowice w kierunku Cieszyna odjeżdża o godz. 18.53). Czyli kilkanaście osób pracujących w Katowicach oraz Tychach, a mieszkających w miejscowościach na trasie Czechowice-Chybie-Zebrzydowice-Cieszyn jest zmuszonych do jazdy samochodem do Pszczyny.

  2. Ostatni BUSBROTHERS z Cieszyna do Katowic odjeżdża o 18;50.Pociąg na Hel ok po 22.Bite 2 godziny czekania na połączenie,to jakiś absurd.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *