Bielskie windy odebrane

Nie ma już przeszkód do korzystania z wind na dworcu w Bielsku-Białej

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły w maju montaż czterech wind na stacji w Bielsku-Białej. 30 maja zostały one dopuszczone do eksploatacji.


– Podstawowym celem zakończonej inwestycji jest poprawa warunków obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się na stacji w Bielsku Białej, a także zapewnienie bezpiecznego przemieszczania się na perony, osób z wózkami dziecięcymi i większym bagażem – mówi Jacek Karniewski z zespołu prasowego PKP PLK S.A.

Windy zapewniają osobom o ograniczonej możliwości poruszania się bezpieczne i łatwe dojście do peronów, a także wyjście na ulicę Warszawską i ulicę Podwale z przejścia pod torami. Szacunkowy koszt tej inwestycji to ok. 2 mln zł. Pozostałe elementy infrastruktury kolejowej  na stacji Bielsko-Biała takie jak nawierzchnia peronów, wiaty, ławki, przejście pod torami, zadaszenia wyjścia na perony oraz schody, została odnowiona w 2014 i 2015 roku.

2 komentarze

  1. Dzięki temu dworzec kolejowy Bielsko-Biała Główna jest coraz bardziej przyjazny dla pasażerów. A byłby jeszcze bardziej, gdyby dysponował parkingiem dedykowanym dla podróżnych. Ale do tego trzeba wyobraźni i woli wspólnego działania PKP i Urz. Miejskiego. Jednak z tego co widać i słychać na razie się na to nie zapowiada.

  2. Perony powinny zostać podwyższone,poza tym estakada łącząca dworce PKP z autobusowym powinna być zmodernizowana.Myślę o jej zadaszeniu i windach.Przejście z ciężkim bagażem z pociągu na autobus w dodatku kiedy leje to duże wyzwanie .

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *