A zaczęło się w Ustroniu

Po godzinie 8 wstrzymany został ruch pociągów na LK191 na odcinku Ustroń Zdrój – Ustroń Polana. Wystarczyło kilka minut silnego wiatru, by powalone drzewa zablokowały ruch na linii S6 Katowice – Wisła Głębce. Niestety, jak się później miało okazać, nie był to jedyny taki przypadek. Ale o tym już wyżej.


W fatalnej sytuacji znaleźli się pasażerowie pociągu nr 44102 relacji Wisła Głębce – Katowice, którzy dojechali do Ustronia Polany i nie mogli kontynuować jazdy. Udało się dość szybko zorganizować komunikację zastępczą i pasażerowie przesiedli się do autobusu, którym dotarli do stacji Ustroń. Stamtąd zabrał ich o godzinie 11 pociąg KŚ.

2 komentarze

  1. Od około pół roku drogowcy z PLK chodzą wzdłuż szlaków i malują drzewa do wycinki.Na dzień dzisiejszy ani jedno nie zostało wycięte,cała nadzieja w wietrze , może on to zrobi bez zezwoleń i kasy…

    1. Faktycznie. Oni chyba sami już nie łapią się, ile tych drzew jest do wycięcia więc dlatego nie ruszają żadnych. Jedne różową farbą, inne niebieską a i tak trochę powieje alba popada to do Wisły linia zablokowana. W takich dniach jak dzisiaj to nie jest już pytanie „Czy” urwą się przewody trakcyjne bądź spadnie na tory drzewo tylko „Kiedy”

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *