Ogród botaniczny nr 190

Wszystkie fotografie: Przemysław Szczepanek
Fot. Przemysław Szczepanek

Dużo dobrego piszemy ostatnio o remontach linii kolejowych w naszym regionie. Nie zapominamy jednak, że w dalszym ciągu istnieją też linie, które niebawem istnieć przestaną. Doskonałym przykładem tego jest bliska nam linia 190, która, nie licząc odcinka Skoczów – Goleszów, staje się powoli wzorcowym przykładem jak wygląda brak należytego zainteresowania i wypełniania obowiązków przez osoby, które czynić to powinny.


Niniejsza dokumentacja fotograficzna jest dziełem Przemysława Szczepanka, pracownika Kolei Śląskich, prowadzącego na FB profil Konduktor KŚ. W minionym tygodniu Przemek wziął swojego czworonożnego przyjaciela Foksika, aparat fotograficzny i przeszedł w ciągu kilku godzin całą LK190 od Bielska-Białej do Cieszyna, dokumentując kilkudziesięcioma zdjęciami proces przeobrażania się szlaku kolejowego w ogród botaniczny.

Nie chcemy aby robota Przemka poszła na marne i informujemy, że przygotowujemy stosowne materiały, by dostarczyć je pod nie losowo wybrane adresy. I jeszcze jedno: Nie piszemy „Miłego oglądania”, bo te zdjęcia tak naprawdę nie powinny powstać.

* Autorem zdjęć jest Przemysław Szczepanek

6 komentarzy

  1. Wysłać te zdjęcia do odpowiednich osób, niech się zobaczy jak się w tym kraju szanuje linie kolejowe. Wstyd i hańba!!!

    1. „Odpowiednie” osoby mają to gdzieś od 25 lat. Tworżą „wielki” węzeł łódzki. Śląsk i Zagłębie zostały wyeksploatowane.

  2. Ja ciagle posiadam listę około 3 tyś. podpisów w sprawie rewitalizacji tej lini i nikt z władz nie jest zainteresowany nią a dlaczego? uważam iż powód jest prosty, oczekują aż czas zdegraduje linie do kompletnego jej zaniku wówczas stwierdzą że trzeba było by za dużych środków na odbudowę a finanse sa tylko na rewitalizacje i w ten sposób linię wykreślą z jej istnienia w ogóle. Problem z nia sie rozwiąże się sam na podobnej zasadzie jak pozbywa się starych zabytkowych obiektów których nie można wyburzyć, z czasem jakiś pożar w tym pomaga;-).

  3. Z tego co mi wiadomo to perspektywa linia 190 na odcinku Bielsko-Biała – Skoczów wciąż jest jest niejasna. Jeśli stowarzyszenie Kolej na Śląsk nie ma w tej kwestii wiedzy, to może posiada ją powołana w ub. roku Komisja ds. Kolei Śląska Cieszyńskiego, której jeszcze do niedawna przewodniczył Pan Faruzel ze Starostwa Cieszyńskiego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *