Ogród botaniczny nr 190

Wszystkie fotografie: Przemysław Szczepanek
Fot. Przemysław Szczepanek

Dużo dobrego piszemy ostatnio o remontach linii kolejowych w naszym regionie. Nie zapominamy jednak, że w dalszym ciągu istnieją też linie, które niebawem istnieć przestaną. Doskonałym przykładem tego jest bliska nam linia 190, która, nie licząc odcinka Skoczów – Goleszów, staje się powoli wzorcowym przykładem jak wygląda brak należytego zainteresowania i wypełniania obowiązków przez osoby, które czynić to powinny.


Niniejsza dokumentacja fotograficzna jest dziełem Przemysława Szczepanka, pracownika Kolei Śląskich, prowadzącego na FB profil Konduktor KŚ. W minionym tygodniu Przemek wziął swojego czworonożnego przyjaciela Foksika, aparat fotograficzny i przeszedł w ciągu kilku godzin całą LK190 od Bielska-Białej do Cieszyna, dokumentując kilkudziesięcioma zdjęciami proces przeobrażania się szlaku kolejowego w ogród botaniczny.

Nie chcemy aby robota Przemka poszła na marne i informujemy, że przygotowujemy stosowne materiały, by dostarczyć je pod nie losowo wybrane adresy. I jeszcze jedno: Nie piszemy „Miłego oglądania”, bo te zdjęcia tak naprawdę nie powinny powstać.

* Autorem zdjęć jest Przemysław Szczepanek

6 komentarzy

  1. Wysłać te zdjęcia do odpowiednich osób, niech się zobaczy jak się w tym kraju szanuje linie kolejowe. Wstyd i hańba!!!

    1. „Odpowiednie” osoby mają to gdzieś od 25 lat. Tworżą „wielki” węzeł łódzki. Śląsk i Zagłębie zostały wyeksploatowane.

  2. Ja ciagle posiadam listę około 3 tyś. podpisów w sprawie rewitalizacji tej lini i nikt z władz nie jest zainteresowany nią a dlaczego? uważam iż powód jest prosty, oczekują aż czas zdegraduje linie do kompletnego jej zaniku wówczas stwierdzą że trzeba było by za dużych środków na odbudowę a finanse sa tylko na rewitalizacje i w ten sposób linię wykreślą z jej istnienia w ogóle. Problem z nia sie rozwiąże się sam na podobnej zasadzie jak pozbywa się starych zabytkowych obiektów których nie można wyburzyć, z czasem jakiś pożar w tym pomaga;-).

  3. Z tego co mi wiadomo to perspektywa linia 190 na odcinku Bielsko-Biała – Skoczów wciąż jest jest niejasna. Jeśli stowarzyszenie Kolej na Śląsk nie ma w tej kwestii wiedzy, to może posiada ją powołana w ub. roku Komisja ds. Kolei Śląska Cieszyńskiego, której jeszcze do niedawna przewodniczył Pan Faruzel ze Starostwa Cieszyńskiego.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *