KŚ po raz trzeci na Industradzie

Fot. Koleje Śląskie
Fot. Koleje Śląskie

Koleje Śląskie po raz kolejny znalazły się w gronie partnerów Święta Szlaków Zabytków Techniki. Na uczestników festiwalu czeka 25 000 kuponów na bezpłatne przejazdy. W ramach tegorocznej edycji Koleje Śląskie przygotowały również kilka nowości.


Industriada to jedyny tego typu festiwal w Środkowo-Wschodniej Europie i jeden ze „znaków firmowych” naszego województwa. Od kilku lat do jego organizacji swoją cegiełkę dokładają również Koleje Śląskie, zapewniając bezpłatne przejazdy dla uczestników imprezy. W 2015 roku z takiej możliwości skorzystało ponad 3000 pasażerów. Razem przejechali oni pociągami śląskiego przewoźnika blisko 211 000 km. To długość przekraczająca pięciokrotny obwód kuli ziemskiej na szerokości równika!

Spółka ma nadzieję, że tym razem uda się osiągnąć jeszcze lepszy wynik. Z tego względu dla uczestników Industriady przygotowano nie tylko kupony na bezpłatne przejazdy, ale również kilka nowości i udogodnień. Największą niespodzianką będzie z pewnością możliwość rozpoczęcia zwiedzania jeszcze w pociągu. Wszystko za sprawą przewodników turystycznych, którzy podczas wybranych kursów będą opowiadać przez głośniki w pojeździe o ciekawych miejscach do zobaczenia.

Do nowych udogodnień można zaliczyć również obecność industriadowych stewardów na śląskich dworcach oraz możliwość odbioru kuponów w Centrum Obsługi Pasażera na katowickim dworcu.

Jak zatem skorzystać z bezpłatnego przejazdu? Po pierwsze trzeba zdobyć kupon. Poza Centrum Obsługi Pasażera na katowickim dworcu, będą one dostępne również w wybranych obiektach biorących udział w Industriadzie oraz tzw. punktach INDUinfo. O kupony można także pytać stewardów na przystankach bezpłatnej komunikacji autobusowej oraz przewodników turystycznych w autobusach bezpłatnej komunikacji Metropolii Silesia – czyli w tzw. INDUbusach. Terminy, w jakich dostępne będą kupony w konkretnych miejscach opisane są w Regulaminie promocji bezpłatnych przejazdów uczestników festiwalu „INDUSTRIADA 11 CZERWCA 2016”.

By „zamienić” kupon w ważny bilet na przejazd, wystarczy wypełnić dwie części na jego odwrocie. Są one opisane jako „dla pasażera” i „dla konduktora” oraz oznaczone literami A i B. Na każdym odcinku wpisujemy stację początkową, stację końcową oraz godzinę odjazdu. Podczas kontroli wystarczy okazać tak uzupełniony kupon. Konduktor oderwie jedną część, pozostałą część kuponu należy zachować. Każdy kupon uprawnia do dwóch bezpłatnych przejazdów.

Poniżej przedstawiony został przykład poprawnie wypełnionego kuponu dla jednej osoby:

18-05-2016-instrukcja-wypełniania-biletu-industriada

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *