Czwarta generacja na testach w Czechowicach

Fot. UM Czechowice-Dziedzice
Fot. UM Czechowice-Dziedzice

Od wtorku 7 czerwca pasażerowie Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach sp. z o.o. mogą podróżować nowoczesnym Solarisem Urbino 12 IV generacji. Testy potrwają do soboty 11 czerwca. Testowy pojazd można spotkać na liniach 1 i VII.


W najbliższą sobotę, w ramach Aktywnego Dnia Dziecka „Zapaleńcy 2016” w Parku na Północy (obok Gimnazjum Publicznego nr 1), po godzinie 15.00 odbędzie się prezentacja testowanego pojazdu, na którą Urząd Miasta serdecznie zaprasza mieszkańców Czechowic-Dziedzic wraz z dziećmi.

Nowy Solaris Urbino 12 IV to flagowy produkt polskiego producenta z Bolechowa o niezwykle lekkiej konstrukcji. Jego nowatorska technologia budowy zapewnia przewoźnikom niskie koszty eksploatacyjne oraz wysoką estetykę wykończenia. Przestronne, jasne wnętrze autobusu, jak i nowoczesny układ jezdny gwarantują niespotykany dotąd komfort podróżowania.

Całość zamknięta została w wyrazistym, funkcjonalnym i wielokrotnie nagradzanym designie, który ma służyć pasażerom. Nowoczesny autobus został wyposażony w oszczędny i ekologiczny silnik Cummins ISB6.7 E6 280B, spełniający rygorystyczną normę emisji spalin Euro 6. Silnik ten połączono z automatyczną skrzynią biegów VOITH DIVA 6. Przyjemną jazdę zapewni dodatkowo LED-owe oświetlenie wnętrza. Również światła do jazdy dziennej wykorzystują tę energooszczędną technologię.

Pojazd posiada 28 miejsc siedzących, z czego 12 jest dostępnych z niskiej podłogi, a ogółem mieści 95 pasażerów. Autobus został wyposażony w system informacji pasażerskiej R&G oraz pełną klimatyzację przestrzeni pasażerskiej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *