Sukces usługi MIGAM na dworcach kolejowych

P1020105
Gliwice dołączą do grupy MIGAM

Minęło 6 miesięcy od wdrożenia usługi MIGAM na największych dworcach kolejowych. Większość pasażerów pozytywnie ocenia rozwiązanie wprowadzone wspólnie przez PKP S.A., Fundację Grupy PKP i MIGAM „RKPK”.


MIGAM to rozwiązanie skierowane do osób Głuchych i słabosłyszących. Pasażerowie chcący uzyskać informację w języku migowym mogą zgłosić się do InfoDworca – specjalnego punktu dedykowanego pomocy podróżnym. Wystarczy pokazać jego pracownikowi międzynarodowy znak pomocy osobom niesłyszącym. Obsługa InfoDworca udziela wówczas niezbędnej pomocy, dzięki połączeniu z tłumaczem języka migowego online na swoim tablecie.

Przeprowadzone przez PKP S.A. badania wskazały, że według 85% respondentów obecność usługi Tłumacza Migam na dworcach kolejowych wpływa pozytywnie na ich myślenie o dworcu i o PKP S.A. Wśród osób głuchych i słabosłyszących taką opinię wyraziło odpowiednio 83% i ponad 88% badanych.

Coraz więcej dworców kolejowych dostosowanych jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jednym z rozwiązań wprowadzonych w naszych obiektach pod tym kątem jest właśnie usługa MIGAM – mówi Paulina Jankowska, rzecznik prasowy PKP S.A.
Pozytywny oddźwięk po uruchomieniu usługi wpłynął na decyzję, aby przedłużyć ten pilotażowy program. W tej chwili przygotowujemy się do ogłoszenia postępowania przetargowego – dodaje.

Usługa dostępna jest przez 7 dni w tygodniu, w godzinach otwarcia InfoDworców (7.00-21.00). Obecnie można skorzystać z niej na dworcach: Bydgoszcz Główna, Gdańsk Główny, Gdynia Główna, Katowice, Kraków Główny, Poznań Główny, Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia oraz Wrocław Główny. Jeszcze w tym roku do grupy tej dołączą dwa kolejne obiekty: Szczecin Główny i Gliwice.

Szczegółowe informacje o pomocy tłumacza MIGAM można znaleźć na stronie: www.pkp.pl/migam. Dostępny jest również film informacyjny.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *