Kolejowy Dzień Dziecka

Po przyjeździe do Wisły
Po przyjeździe do Wisły

Co się nie mówi o aktualnych problemach taborowych Kolei Śląskich, to na Dzień Dziecka spółka stanęła na wysokości zadania, organizując okolicznościowe przejazdy dla naszych najmłodszych z okazji ich święta. Przedszkolaki z Mnicha w Chybiu byli jedną z grup, która spędziła swoje święto „po kolejowemu”.


Dzieciaki uczestniczyły w wycieczce do Wisły. Wsiadły do pociągu na przystanku Chybie Mnich i dotarły do stacji Wisła Uzdrowisko. Wiele zachwytów wzbudził pociąg Pesa 27WEb, który obsługiwał relację Katowice – Wisła Głębce. Po przyjeździe na miejsce, w tamtejszym amfiteatrze przeprowadzono pogadankę na temat zasad zachowania bezpieczeństwa na terenie kolejowym oraz w pociągu.

Po zabawie na wiślańskim placu zabaw oraz dobrym posiłku młodzież wróciła do Chybia. Podczas drogi powrotnej dzieci miały okazję zagrać w kolejowe bingo. Poza tym uczestnicy wycieczki otrzymali w prezencie od KŚ, firmowe kolorowanki i kredki. Zmęczone, ale zadowolone i pełne wrażeń dzieci wróciły w końcu do domów.

Wycieczka nie byłaby możliwa bez zgody władz kolejowej spółki, a na miejscu KŚ reprezentowali Maria Marszałek i Przemysław Szczepanek. Dokumentacja fotograficzna została sporządzona przez Sławka Czyloka ze stowarzyszenia Kolej Na Śląsk.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *