Koleje Śląskie – „Bilet bez ogonka”

Fot. Koleje Śląskie
Fot. Koleje Śląskie

Od wczoraj, podróżni, którzy nie korzystają z biletów okresowych, ale jeżdżą pociągami np. w weekendy będą mogli skorzystać z nowej oferty Kolei Śląskich. „Bilet bez ogonka” pozwala na zakup „karnetu” na 10 przejazdów, dzięki czemu pasażerowie nie muszą za każdym razem stać w kolejce po bilet jednorazowy.


Bilet bez ogonka będzie ważny przez dwa miesiące na wybranej relacji. W tym czasie podróżny może odbyć 10 podróży. Podczas zakupu kasjer wpisze na bilecie wskazaną przez podróżnego datę rozpoczęcia terminu ważności. Bilet można nabyć z siedmiodniowym okresem przedsprzedaży. Następnie podczas każdego przejazdu podróżny jest zobowiązany w specjalnym „okienku” wpisać datę i godzinę przejazdu. Nie można tego zrobić dopiero podczas kontroli, wówczas pasażer jest traktowany jako osoba bez biletu.

Swoim przejazdami można też „podzielić się” z innymi podróżnymi. Wystarczy wypełnić tyle „okienek”, ile osób odbywa podróż na danym bilecie. Jedynym warunkiem jest to, by wszystkie osoby korzystały z tego samego wymiaru ulgi. Bilet można oczywiście zalegalizować maksymalnie na tyle osób, ile zostało nam niewykorzystanych okienek w bilecie.

Nowa oferta specjalna będzie udogodnieniem przede wszystkim dla tych osób, które nie jeżdżą pociągami codziennie, ale jednak na tyle często, by odczuć oszczędność czasu na kupowaniu biletów jednorazowych. Stąd takim rozwiązaniem mogą być zainteresowani
np. pasażerowie, którzy wracają pociągiem do domu na weekend z uczelni bądź pracy, a w poniedziałek znów wyjeżdżają na tydzień.

Wszystkie szczegóły dotyczące oferty specjalnej „Bilet bez ogonka” można znaleźć w regulaminie na stronie Kolei Śląskich, w zakładce Dla podróżnych – Oferty – Chcemy wyróżnić 

One comment

  1. „Bez ogonka” Kto to wymyślił? Kto na Śląsku i w okolicach tak określa kolejkę? To jakiś mazowiecki rusycyzm.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *