Solarisy dla Katowic?

Solaris - PKM Katowice
Solaris Urbino 18 – PKM Katowice

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Katowicach otworzyło oferty w przetargu na dostawę nowych autobusów, prowadzonego pn.: „Dostawa 30 sztuk fabrycznie nowych ekologicznych autobusów miejskich, niskopodłogowych jednej marki dla PKM Katowice Sp. z o. o.”. O zamówienie ubiega się tylko jedna firma – jest nią Solaris Bus & Coach.


Przedmiotem zamówienia jest dostawa 30 sztuk fabrycznie nowych ekologicznych autobusów miejskich, niskopodłogowych jednej marki. Zamawiający nie dopuszczał składania ofert częściowych. Zgodnie ze specyfikacją zamówienia, w ciągu 145 dni od podpisania umowy do stolicy województwa śląskiego trafi 15 autobusów przegubowych i 15 autobusów jednoczłonowych.

W prowadzonym przez katowicki PKM postępowaniu, wpłynęła tylko jedna oferta. Zaskoczenia nie ma – nowe autobusy dostarczyć chce Solaris. Oferta polskiego producenta pojazdów komunikacji miejskiej mieści się budżecie zamawiającego.

Przypomnijmy, że w Katowicach trwa świetna seria Solarisa, który dostarczył do Katowic wszystkie zakupione przez to miasto autobusy od roku 2014. Poprzednia dostawa, z roku ubiegłego, opiewała na 15 autobusów przegubowych i 5 jednoczłonowych, a ostatnie z pojazdów z tej partii debiutowały na liniach obsługiwanych przez tego przewoźnika na początku bieżącego roku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *