Komunikat Kolei Śląskich dotyczący utrudnień

Fot. Koleje Śląskie
Fot. Koleje Śląskie

W dniu dzisiejszym, Koleje Śląskie wystosowały komunikat, w sprawie utrudnień w ruchu kolejowym. Przypomnijmy, w ostatnich dniach pasażerowie śląskiego przewoźnika borykali się z licznymi problemami, w szczególności na liniach S13 Częstochowa – Lubliniec i S4 Sosnowiec Główny – Katowice – Tychy Lodowisko.


„Szanowni Pasażerowie,

Z przyczyn niezależnych od Kolei Śląskich, w trosce o bezpieczeństwo podróżnych, wyłączyliśmy z ruchu 5 pojazdów, które obecnie są badane pod kątem technicznym i naprawiane przez producenta. W związku z tym, jeszcze przez kilka najbliższych dni, przejazdy na niektórych trasach będą przysparzały więcej niedogodności (np. opóźnienia, zastępcza komunikacja autobusowa). Bezpieczeństwo podróżnych jest jednak najważniejsze.

Szczegółowe informacje dotyczące utrudnień w ruchu kolejowym można znaleźć na aktualizowanej przez całą dobę specjalnej stronie internetowej http://kolejeslaskie.com/category/informacje/.

Liczymy na Państwa zrozumienie.”

4 komentarze

  1. I to jest kolejny dowód na to że Koleje Śląskie mają za mało taboru i oprócz tych nowych 18 składów powinni odkupić dodatkowo kilkanaście składów EN57 od Przewozów Regionalnych,albo ED74 całkiem nowy tabor stojący w krzakach. Nawet rezerwy taborowej nie ma. Nie odrazu Kraków zbudowali, Koleje Mazowieckie też zaczynali od kibli.

    1. Powiem tylko tyle, że te AKŚ-ki już prawie miesiąc stoją na grupach w Gliwicach i Łazach bo wózki popękały od zmienionej prędkości konstrukcyjnej 😀 i jakoś wcześniej problemów nie było.

  2. Powiem tyle. Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść to wszystko przez to; podział Polskiej kolei na różnorakie spółki spółeczki ; tutaj koleje ślaskie w warszawie koleje mazowieckie gdzieś tam przewozy regionalne i mógł bym tak wymieniać przez miesiąc. Kiedyś był tylko jeden przewoźnik i było to PKP , dzisiaj praktycznie to nie istnieje kolej jest po prostu sprywatyzowana w tym kraju linie kolejowe pod PKP PLK a pociągi od innych przewoźników i tak to się między sobą wszystko gryzie jedna spółka ma taboru dostatek a innemu brakuje pociągów była by jedna spółka i wszystko by było jak trzeba a tu nawet kas biletowych wszędzie nie ma 😉

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *