Pociągi odmówiły posłuszeństwa

Jeden z winowajców
Jeden z winowajców

W czwartek 19 maja i piątek 20 maja pasażerowie linii S4 Sosnowiec Główny – Katowice – Tychy Lodowisko, nie mieli łatwego życia. Wszystko za sprawą odwołanych przez Koleje Śląskie połączeń. Przyczyna? Defekt jednostek użytkowanych przez śląskiego przewoźnika.


– Utrudnienia wynikały z usterek technicznych pojazdów. 19 maja miał miejsce defekt jednostki 14WE oraz jednostki EN57. Natomiast 20 maja awarii uległ z kolei pojazd SA138 – wyjaśnia Michała Wawrzaszek, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie.

Awarie jednostek użytkowanych przez śląskiego przewoźnika nieco utrudniły życie niektórym pasażerom. Na szczęście na pozostałych liniach obsługiwanych przez Koleje Śląskie, wszystko przebiegało bez większych problemów.

Z ponad 600 połączeń łącznie zostało odwołanych w tych dniach w całej lub skróconej relacji osiem. Za część z nich została uruchomiona ZKA, w pozostałych przypadkach podróżni mogli przesiąść się do innych pociągów. W obydwu dniach wskaźnik naszej punktualności nie spadł poniżej 96% – dodaje rzecznik.

2 komentarze

    1. O godzinie 13 jechał na Tychy Lodowisko.

      W piątek postaramy skontaktować się z przedstawicielami KŚ by wyjaśnić co się obecnie dzieje i dlaczego dziennie po kilka połączeń jest odwoływanych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *