A może na weekend do Czech?

Pociąg Kolei Czeskich
Pociąg Kolei Czeskich

Pod względem długich weekendów maj jest w tym roku wyjątkowy. Za nami tradycyjna majówka, a przed nami długi weekend w dniach 26-29 maja. W jaki sposób najlepiej spędzić te dni? Możliwości jest oczywiście bez liku – Koleje Śląskie jako kierunek majowych wycieczek szczególnie polecają w tym roku Czechy.


Dzięki współpracy z Kolejami Czeskimi, KŚ mają do zaoferowania kilka ciekawych opcji podróżowania do Czech – szczegóły dotyczące poszczególnych biletów można znaleźć w zakładce Podróże do Czech. W perspektywie długiego weekendu szczególnie atrakcyjny wydaje się być bilet Silesia Weekend. Uprawnia on do podróży na wskazanym odcinku w województwie śląskim oraz po całym kraju morawsko-śląskim, a z okazji długiego weekendu jego termin obowiązywania będzie dłuższy.

Podróże z biletem Silesia Weekend można zacząć już od godziny 18:00 w środę (25.05) aż do pierwszego dnia pracującego – czyli poniedziałku (30.05 do godz. 6:00). Wydłużone zostały również terminy dla biletów wydawanych w taryfie Śląskie dla Rodziny – od 25 maja (godz. 14:00) do 29 maja (godz. 24:00).

Bilet Silesia Weekend uprawnia do podróżowania pociągami KŚ i wszystkimi pociągami 2-giej klasy Kolei Czeskich (České dráhy) na terenie całego kraju morawsko-śląskiego (przy czym stacją docelową lub początkową muszą być Chałupki lub Cieszyn). Jest to zatem idealny sposób, by pozwiedzać kilka różnych atrakcji turystycznych na terenie Czech. A tych u naszych południowych sąsiadów nie brakuje – każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno zwolennicy spokojnego zwiedzania, jak i nocnych szaleństw.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *