Wyrok w sprawie pobicia kontrolera biletów z KZK GOP

2400Sąd wydał wyrok w sprawie Artura K., który najpierw dopuścił się gróźb karalnych, a następnie brutalnie pobił kontrolera biletów z KZK GOP w trakcie pełnionych przez niego służbowych obowiązków.


Sąd Rejonowy w Sosnowcu uznał Artura K. za winnego zarzucanych mu czynów i wydał wyrok 5 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próbny dwóch lat, zadośćuczynienia w wysokości 2000 zł oraz dozór kuratora. Wyrok jest prawomocny.

Sytuacja miała miejsce 4 listopada 2015 r. W trakcie sprawdzania biletów w autobusie linii nr 808 oskarżony, który jechał na gapę, zaczął się odgrażać kontrolerom. Na przystanku Sosnowiec Wawel Kościół pracownicy KZK GOP opuścili pojazd. Chwilę później, jeden z nich zostały zaatakowany przez agresywnego gapowicza. Dwóch świadków całej sytuacji ruszyło na pomoc kontrolerowi, mimo to napastnik uciekł.

Po przybyciu policji i pogotowia okazało się, że poszkodowany w wyniku starcia doznał złamania kości nosa. Sprawcę udało się szybko złapać dzięki danym z mandatu.

Napaści na kontrolerów nie są problemem, który pojawiałby się nagminnie, jednak KZK GOP tego typu sytuacji nigdy nie bagatelizuje. Sprawy zgłaszane są odpowiednim organom, a kontrolerzy zawsze mogą liczyć na wsparcie związku. Wyroki takie jak ten pokazują, że agresywni pasażerowie nie mogą czuć się bezkarni.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *