Wyrok w sprawie pobicia kontrolera biletów z KZK GOP

2400Sąd wydał wyrok w sprawie Artura K., który najpierw dopuścił się gróźb karalnych, a następnie brutalnie pobił kontrolera biletów z KZK GOP w trakcie pełnionych przez niego służbowych obowiązków.


Sąd Rejonowy w Sosnowcu uznał Artura K. za winnego zarzucanych mu czynów i wydał wyrok 5 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próbny dwóch lat, zadośćuczynienia w wysokości 2000 zł oraz dozór kuratora. Wyrok jest prawomocny.

Sytuacja miała miejsce 4 listopada 2015 r. W trakcie sprawdzania biletów w autobusie linii nr 808 oskarżony, który jechał na gapę, zaczął się odgrażać kontrolerom. Na przystanku Sosnowiec Wawel Kościół pracownicy KZK GOP opuścili pojazd. Chwilę później, jeden z nich zostały zaatakowany przez agresywnego gapowicza. Dwóch świadków całej sytuacji ruszyło na pomoc kontrolerowi, mimo to napastnik uciekł.

Po przybyciu policji i pogotowia okazało się, że poszkodowany w wyniku starcia doznał złamania kości nosa. Sprawcę udało się szybko złapać dzięki danym z mandatu.

Napaści na kontrolerów nie są problemem, który pojawiałby się nagminnie, jednak KZK GOP tego typu sytuacji nigdy nie bagatelizuje. Sprawy zgłaszane są odpowiednim organom, a kontrolerzy zawsze mogą liczyć na wsparcie związku. Wyroki takie jak ten pokazują, że agresywni pasażerowie nie mogą czuć się bezkarni.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *