Dzień Dziecka z PKP Intercity

Fot. PKP Intercity
Fot. PKP Intercity

Bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży, 30% rabat przy zakupie biletów dla ich opiekunów oraz moc atrakcji na dworcu w Bielsku-Białej – to propozycje PKP Intercity na nadchodzący Dzień Dziecka. 1 czerwca 2016 roku PKP Intercity będzie świętować Dzień Dziecka. Tego dnia każda osoba, która urodziła się w 2000 roku i później, pojedzie pociągami przewoźnika za darmo.


Wszystko za sprawą specjalnej oferty „Dzień Dziecka z PKP Intercity”, która będzie obowiązywać w 2. klasie dowolnego pociągu Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) i Twoich Linii Kolejowych (TLK). Aby z niej skorzystać, wystarczy pobrać bezpłatny bilet ze wskazaniem miejsca do siedzenia i zabrać ze sobą dokument stwierdzający wiek dziecka. Należy jednak pamiętać, że dodatkowy bilet na pociągi kategorii EIP (Pendolino) można otrzymać wyłącznie w kasach biletowych, przed rozpoczęciem podróży.

PKP Intercity nie zapominało również o dorosłych. Bezpłatnemu biletowi dla młodych podróżników będzie towarzyszyć 30% rabat dla ich opiekunów. W ramach obowiązującej oferty Bilet Rodzinny, każdy kto podróżuje z dzieckiem do 16 roku życia otrzymuje zniżkę. Z oferty mogą korzystać grupy od 2 do 5 osób.

Kolej od kuchni na dworcu w Bielsku-Białej

Oprócz bezpłatnych przejazdów, PKP Intercity przygotowało specjalne wydarzenie. W sobotę, 28 maja od godz. 11.00 do 16.00 na dworcu w Bielsku- Białej na młodszych i starszych miłośników kolei czeka moc atrakcji i wrażeń. Będzie można zwiedzić wnętrze pociągu PesaDART, usiąść na fotelu maszynisty, sprawdzić jak wygląda przedział kierownika pociągu, czy zajrzeć do kuchni WARS. Dodatkowo, w specjalnie przygotowanej strefie najmłodsi podróżnicy będą mogli wziąć udział w wielu zabawach o tematyce kolejowej, pomalować buźkę, stworzyć balonowe zwierzątko lub zrobić zdjęcie w foto-budce.

2 komentarze

  1. Szanowny Panie, władze miasta nie mogą działać wbrew logice, a ściśle rzecz ujmując wbrew prawidłom i zasadom, jakimi rządzi się logistyka transportu. Parking typu Park&Ride dla stacji BB Główna (dużego ośrodka miejskiego) byłby dla miasta nieefektywny z punktu widzenia inżynierii ruchu: przeznaczenie takiego parkingu dawałoby pozytywny efekt dla miast górnośląskich, a nie BB (zostawić auto na stacji w BB i podróż pociągiem do Katowic/Tychów). Od tego, aby skorzystać z dojazdów do pracy/szkoły pociągiem na Śląsk – jest wykorzystanie transportu publicznego (autobusowego) MZK i dojazd do stacji PKP BB Główna. Parkingi typu Park&Ride (z punktu widzenia potrzeb BB) powinny być lokowane np. w Żywcu, Czechowicach-Dziedzicach, (w przyszłości może w Cieszynie linia nr 190), wtedy mogłoby to pozytywnie wpłynąć na zmniejszenie ruchu na drogach w BB oraz potrzeb parkingowych w Strefie Płatnego Parkowania (SPP). Tak więc P&R przy BB Główna nie jest zbyt trafnym i efektywnym zamierzeniem inwestycyjnym.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *