Kolejne prace na linii kolejowej nr 62

Fot. PKP PLK S.A.
Fot. PKP PLK S.A.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły kolejne prace na linii Sosnowiec Główny – Bukowno – Tunel na odcinku Sosnowiec Dańdówka – Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce. Wymiana torów, rozjazdów i poprawa stanu obiektów inżynieryjnych zapewni sprawniejszą podróż i przewóz towarów. Zwiększy się także poziom bezpieczeństwa.


PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wymienią prawie 10 km torów, rozjazdy w stacji Sosnowiec Kazimierz oraz przebudują 5 przejazdów kolejowo – drogowych. Roboty obejmą także przebudowę i regulację sieci trakcyjnej. Przebudowane oświetlenie i wymieniona nawierzchnia na przejazdach kolejowo drogowych zwiększą poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym.

Szczególnie dla przewozów towarowych ważnym elementem zadania jest rewitalizacja 5 obiektów inżynieryjnych oraz przebudowa skarp i nasypów.

Dla utrzymania sprawnego ruchu pociągów istotne są także roboty z branży automatyki i telekomunikacji. Na remontowanym odcinku zarządca infrastruktury przeprowadzi wycinkę drzew i krzewów, by ograniczyć możliwość utrudnień – szczególnie w trudnych warunkach atmosferycznych – wyjaśnia Jacek Karniewski, z biura prasowego PKP PLK S.A.

Prace realizuje ZUE i KZA Kraków. Koszt ok. 23 mln zł. Zakończenie prac w IV kwartale 2016 r.

W marcu 2016 roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły na tej linii rewitalizację odcinka Sosnowiec Główny – Sosnowiec Dańdówka. W ramach tych prac przebudowano ponad 7 km torów, wymieniono 14 rozjazdów, przebudowano sieć trakcyjną i urządzenia sterowania ruchem kolejowym oraz 2 przejazdy kolejowo – drogowe. Szacunkowy koszt tych prac wyniósł ponad 26 mln zł.

3 komentarze

  1. jaki odcinek linii idzie do remontu, bo nie znalazłem tego w tekście. Jest tylko informacja o remoncie stacji Sosnowiec Kazimierz, ale tam nie ma 5 -ciu przejazdów i 5 mostów/przepustów.

    1. Już w samym wstępie jest informacja o tym, który odcinek będzie remontowany: „PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły kolejne prace na linii Sosnowiec Główny – Bukowno – Tunel na odcinku Sosnowiec Dańdówka – Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce.„.

      Z kolei nie ma mowy o żadnych mostach i przepustach. Jest tylko informacja o remoncie stacji Sosnowiec Kazimierz oraz o przebudowie 5 przejazdów kolejowo-drogowych.

      1. Nie odczytałem przepraszam, a jeśli mowa o obiektach inżynieryjnych to najczęściej chodzi o most lub przepust (doswiadczenie z PLKą)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *