W Chybiu o przyszłości

POL_Chybie_Dworzec_kolejowy_1
Dworzec kolejowy w Chybiu

Jutro w Urzędzie Gminy w Chybiu odbędzie się spotkanie poświęcone wizji i przyszłości infrastruktury kolejowej na terenie gminy. Na naradę władze samorządowe zaprosiły przedstawicieli zarządcy infrastruktury kolejowej oraz przewoźników.


Chybie stanowi ważne miejsce na kolejowej mapie naszego województwa. To właśnie przez Chybie przebiega linia kolejowa nr 93, po której kursują szybkie pociągi międzynarodowe. To także tutaj jest krzyżówka z linią 157, dzięki której w kierunku południowym kursują pociągi do Skoczowa i dalej do Ustronia i Wisły. Z  kolei na północ możemy tym szlakiem dostać się do Strumienia i dalej miast Rybnickiego Okręgu Węglowego. Tak się składa, że wszystkie te linie będą rewitalizowane w najbliższych latach w ramach funduszy europejskich oraz funduszy własnych PKP PLK.

Jutrzejsze spotkanie ma wyjaśnić, jakie są atuty tej miejscowości, przy próbach organizacji transportu kolejowego oraz jak zmieni się samo Chybie w przypadku realizacji wszystkich zaplanowanych inwestycji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *