Kultura nie boli

Fot. UM Częstochowa
Fot. UM Częstochowa

Uczniowie częstochowskiego „Plastyka” po raz piąty przekonywali, że … „Kultura nie boli”. Na placu Biegańskiego zorganizowali happening poświęcony bezpieczeństwu podróżowania. Tegoroczna impreza rozpoczęła się od korowodu spod budynku Liceum Plastycznego przy ulicy Pułaskiego, przez III Aleję NMP na plac Biegańskiego.


Na miejscu, wewnątrz autobusu miejskiego uczniowie zaprezentowali stworzoną przez siebie, mobilną galerię na temat bezpieczeństwa podczas codziennego podróżowania. Wydarzeniu towarzyszyły dodatkowe atrakcje, mające przekonać częstochowskich kierowców, rowerzystów, pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej, że kulturę osobistą powinni stawiać sobie za drogowskaz.

Nacisk prezentacji był położony na fakt, że niejednokrotnie kierowcy jeżdżą pod wpływem alkoholu, narkotyków i innych używek, a także emocji, nerwów, z nadmierną brawurą i ryzykiem.

Podczas happeningu młodzież zaprezentowała plakaty, spoty reklamowe, filmy animowane i aplikacje, mające sprowokować dyskusję społeczną na temat niebezpieczeństw czyhających na uczestników ruchu drogowego. Piątą edycję akcji częstochowski „Plastyk” zorganizował we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *