Wraca życie na Raciborską

P1020706Pierwsze pociągi Kolei Śląskich mają już za sobą wizytę w bazie przy ulicy Raciborskiej, dzierżawionej obecnie przez naszego przewoźnika od Przewozów Regionalnych. Proces adaptacji tego miejsca przez KŚ został jednak rozłożony w czasie, by „przeprowadzka” taboru z licznych torów postojowych w okolicach katowickiego dworca odbyła się sprawnie i bez przeszkód.


Po podpisaniu umowy z Przewozami Regionalnymi umowy dzierżawy bazy przy ulicy Raciborskiej, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przeprowadzone zostały kontrole stanu torów, sieci trakcyjnej jak i całej zastanej tam infrastruktury. Dopiero po określeniu jej jakości można było na próbę skierować tam kilka składów. Takie wjazdy już się odbyły, przez co tak naprawdę dopiero teraz można powiedzieć, że śląska spółka zaczyna korzystać z dobrodziejstw związanych z  przejętym terenem.

Wiadomo, że na Raciborskiej jest jeszcze wiele do zrobienia i mając na uwadze, że totalnego odnowienia będzie w przyszłości oczekiwał sam budynek z zapleczem biurowym i gospodarczym. Zadaniem numer jeden będzie likwidacja kosmicznego krajobrazu panującego aktualnie w jego wnętrzach. Przy jednym z torów jest też możliwość odtworzenia myjni pociągów, ale jak nas zapewniono w KŚ, wszystkie prace adaptacyjne i remontowe będą prowadzone rozważnie i w miarę bieżących możliwości finansowych.

Przygotowania do pełnej adaptacji infrastruktury kolejowej przy ulicy Raciborskiej potrwają jeszcze przez najbliższe kilka tygodni. Pełny „rozruch” tego miejsca planowany jest po 11 czerwca. Tego dnia w życie wejdzie kolejna korekta tegorocznego rozkładu jazdy i obiegi składów KŚ zostaną dostosowane tak, by jak najwięcej z nich w nocy, czy w razie dłuższego postoju w trakcie pracy dziennej pracy było kierowanych właśnie w to miejsce.

4 komentarze

    1. Nim Koleje Śląskie zaczną myć pociągi w bazie na Raciborskiej miną jeszcze przynajmniej dwa lata. Bo myjnia, a raczej to co z niej pozostało do niczego się nie nadaje.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *