Bielsko zmienia model

P1090979

Gmina Bielsko-Biała podjęła pierwsze kroki w zakresie zmiany modelu zarządzania publicznym transportem zbiorowym na swym obszarze. W tym celu Rada Miejska uchwałą z dnia 26 kwietnia br. dokonała zmiany Statutu Miejskiego Zarządu Dróg (MZD) w Bielsku-Białej – poszerzając jego kompetencje o wykonywanie, w imieniu Prezydenta Miasta Bielska-Białej, części zadań organizatora publicznego transportu zbiorowego.


To pierwszy etap wdrażania nowych rozwiązań – przygotowanie docelowego modelu funkcjonowania transportu zbiorowego. Finalnie przekazane do nowotworzonego zarządu transportu w strukturze MZD – będą wszystkie kluczowe kompetencje w zakresie planowania, organizowania i zarządzania publicznym transportem zbiorowym na terenie Miasta.

W związku z powyższym rozpoczął się także proces budowy zespołu specjalistów – obecnie w ramach Działu Planowania i Organizowania Publicznego Transportu Zbiorowego w MZD.

Więcej szczegółów TUTAJ

One comment

  1. Dla transportu zbiorowego Bielska-Białej jest to sygnał bardzo obiecujący. Szkoda, że tylko i podejrzewam wyłącznie w zakresie środków poruszających się po drogach. Świadczy o tym umieszczenie tego nowego organizmu w strukturze Miejskiego Zarządu DRÓG.
    To nowe ciało będzie mogło wykazać się działaniami, które powinny poprawić funkcjonowanie zbiorowego transportu drogowego, ale rewolucji bym się nie spodziewał. Ograniczeniem jest pojemność ciągów komunikacyjnych, a już dzisiaj w szczycie na ulicach B.-B. nie tylko w centrum powstają korki. Alternatywą byłoby uwzględnienie potencjału transportowego linii kolejowych w dzielnicach, przez które przebiegają. Do tego jednak potrzebna jest wola współpracy z otoczeniem zewnętrznym czyli ze Śląskim UM, PLK, K.Ś. Obawiam się, że Dział Planowania i Organizowania Publicznego Transportu Zbiorowego w MZD nie będzie brał tego pod uwagę.
    A może Państwo mają tu jakiś pomysł?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *